SPIN

Koncert Louie Fontaine & Starlight Searchers

Aneta Borkowska czwartek, 3 października 2013, 09:25 Aktualnie, Wyróżnione, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 13 października o godz. 18. do sali „Podlasie” na koncert Louie Fontaine & Starlight Searchers.

Louie Fontaine – kompozytor, basista, gitarzysta i wokalista. W muzyce próbował prawie wszystkiego, co mieści się w granicach rock and rolla – od patetycznego teatralnego rocka przez brudny blues po mordercze ballady. Jego muzyka jest bezkompromisowa i trudna do jakichkolwiek porównań. Muzyk pochodzi z Danii. W 2002 roku przeniósł się do USA, by z Nowego Orleanu wyjechać na Łotwę. Otworzył tam klub muzyczny gdzie organizował koncerty. Został pierwszym człowiekiem z Zachodu, który trafił do polityki w byłym ZSRR wygrywając kampanię przeciw skorumpowanemu burmistrzowi, zyskując przy tym wielką popularność poprzez wykorzystanie swoich muzycznych umiejętności. W akcie zemsty jego klub został spalony.

W 2011 Louie skompletował swój najlepszy zespół The Starlight Searchers i wyruszył ponownie w trasę występując m.in. na 10 różnych festiwalach w Europie. Entuzjazm publiczności wszędzie odciągał uwagę od głównych gwiazd, które Starlight Searchers supportowali.

Louie Fontaine & Starlight Searchers to zespół doświadczonych muzyków, mających za sobą koncerty od klubów po duże sceny, a na czele z Louie Fontainem czują się tylko lepiej wraz z każdym tysiącem ludzi który przed nimi stoi. Obaj gitarzyści – Terry La Gaarde (Nowy Orlean) i Egon Kronberg doskonale się ze sobą zgrywają a sekcja rytmiczna po ponad 10 latach wspólnego grania jest solidna jak skała. Innymi słowy – świetny zespół!

Skład zespołu:
Louie Fontaine(DK): wokal, bas, gitara,
Egon Kronberg (LV) : gitary,
Martin Burke (US): gitara, bas, wokal,
John DC Washington (US): perkusja,

Bilety w cenie 15 zł w przedsprzedaży oraz 20 zł w dniu koncertu do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?