SPIN

Spotkania filmowe: „Grawitacja”

Aneta Borkowska środa, 12 marca 2014, 11:55 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Są filmy o kosmosie i Filmy-O-Kosmosie. „Grawitacja” jest tym drugim. Na ekranie wszystko pisane jest wielką literą, zaś każda fabularna linia – bez względu na to, czy chodzi o historię pary astronautów dryfujących w próżni po katastrofie wahadłowca czy ideę konfrontacji z absolutem na modłę pop – wygrana zostaje na najwyższych tonach. Efekt jest piorunujący i paradoksalny. (Michał Walkiewicz/filmweb)

NoveKino Siedlce zaprasza 20 marca o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Spotkania Filmowe. Tym razem na ekranie film „Grawitacja”.

Dr Ryan Stone jest znakomitym inżynierem medycznym, wraz z astronautą-weteranem Mattem Kowalskim odbywającym swoją pierwszą misję na statku kosmicznym.. Niestety, w czasie pozornie rutynowego spaceru w przestrzeni kosmicznej następuje katastrofa. Statek zostaje zniszczony, pozostawiając Stone i Kowalskiego zupełnie samych — przywiązanych jedynie do siebie, krążących w ciemności. Ogłuszająca cisza mówi, że utracili wszelki kontakt z Ziemią… i jakąkolwiek szansę na ratunek. Strach zamienia się w panikę, każdy oddech pomniejsza i tak niewielką ilość tlenu, jaka im pozostała. A jedyną drogą do domu może okazać się jeszcze większe pogrążenie się w przerażającej nieskończoności kosmosu.

reżyseria: Alfonso Cuarón,
scenariusz: Alfonso Cuarón, Jonás Cuarón,
aktorzy: Sandra Bullock, George Clooney, Basher Savage,
gatunek: science-fiction/thriller,
kraj produkcji: USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 90 minut

 

źródło: NoveKino Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?