SPIN

Apel do rolników by sprzedawali tuczniki

Aneta Borkowska czwartek, 20 marca 2014, 10:32 Siedlce

Protestów rolników nie będzie, ale jest do nich apel. Jak powiedział nam Sławomir Izdebski, szef rolniczego OPZZ lada chwila niektóre miejsca zostaną uwolnione od strefy buforowej, a to zablokuje dopłaty do sprzedaży tuczników.

– Dotyczy to głównie powiatu łosickiego i chodzi tu o dwa województwa lubelskie i mazowieckie – tłumaczy Izdebski. – Apeluję do tych rolników by dziś lub jutro dokonali sprzedaży przerośniętych tuczników gdyż dopłaty, które były wynegocjowane będą obowiązywały tylko dla strefy buforowej – dodaje.

Na dzień dzisiejszy zgodnie z dokumentami ta strefa jest jeszcze aktualna, natomiast Komisja Europejska lada dzień opublikuje w dzienniku jakie powiaty będą z niej uwolnione. To oznacza koniec dopłat do sprzedaży w tych uwolnionych miejscach.

– Cena jest uzgodniona na nie mniej niż 5 złotych za kilogram bez jakiejkolwiek klasyfikacji, ale wiem, że są zakłady które proponują więcej – wyjaśnia Izdebski. – Dlatego apeluję gdzie się da, by potem nie było pretensji że nie powiedzieliśmy rolnikom, że trzeba się spieszyć – dodaje.

7 komentarzy

 1. jojo dodano 8 lat temu

  cholerny populista , przedwczoraj wydzierał się i stawiał postulaty o wszystko o zmniejszenie strefy głównie…. dziś mu już zmniejszają to znów brzecha….

  "by potem nie było pretensji że nie powiedzieliśmy rolnikom, że trzeba się spieszyć"… najlepiej do Zdanów jechać i ś.p. Leppera zgrywać… pieniacz ….
  niech wielki obrońca chłopa powie ile ma świń… ciekaw jestem…

 2. Kazimierz dodano 8 lat temu

  Dla naszego rolniczego regionu- ważne jest kogo partie wystawią do Europarlamentu ? Czy będą to ludzie z naszej ziemi siedleckiej, czy warszarscy " spadochroniarze? O tym piszczie redaktorzy SPIN, człowiek jest tak skołowany,ze nie wie na jaką kandydaturę postawić.

 3. Politolog dodano 8 lat temu

  Ten pieniacz marzy o powrocie na Wiejską w tym kraju wszystko możliwe.

 4. on dodano 8 lat temu

  Ten "pieniacz" – jak piszesz – już był na Wiejskiej. Podobno nawet na "kursach" maturę zrobił. Co tam dla niego Wiejska, pewnie Bruksela mu się marzy

 5. andre dodano 8 lat temu

  Dlaczego mój komentarz usunięto?????

  • Aneta Borkowska dodano 8 lat temu

   Drogi czytelniku, komentarza usunięto ponieważ jest zwyczajnie obraźliwy.

 6. andre dodano 8 lat temu

  taaaa? gorsze czytałem na tym portalu. Trochę luzu, a tak zwyczajnie obraźliwy to nie był. Nazwanie kogoś pieniaczem i cholernym populistą uchodzi, a porównanie(dość luźne) do, nawiasem mówiąc, szlachetnego zwierzęcia już nie? No to gratuluję dystansu, do naszej porąbanej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?