SPIN

Czy Stadler odjedzie z Siedlec?

Beata Głozak piątek, 25 kwietnia 2014, 11:47 Aktualnie

godz. 11.35 – Podczas trwającej sesji miejskiej radny Zbigniew Piwoński poprosił prezydenta o komentarz ws. informacji na temat ewentualnej wyprowadzki firmy Stadler z Siedlec i zwolnień jakie mają nastąpić.

godz. 11.37 – Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski przyznał, że w tym roku rozmawiał z dyrektorem siedleckiej filii Stadlera, ale nie słyszał o takich planach. Dodał, że faktycznie w najbliższym czasie nastąpi otwarcie oddziału firmy na Białorusi i pociągi, które dotąd były produkowane w Siedlcach będą powstawały w Mińsku, ale o zamykaniu firmy nic nie wie. Dodał, że i władze miasta i sam Stadler ubolewają nad tym, że firma ma mało zamówień z Polski i że zarząd województwa mazowieckiego nie wybrał oferty Stadlera. W temacie zwolnień prezydent przyznał, że wie, że w firmie jest duża rotacja.

Stadler to szwajcarski producent pojazdów szynowych, w tym elektrycznych zespołów trakcyjnych. Zakład produkcyjny w Siedlcach powstał w roku 2007 roku na terenie wydzierżawionej od PKP hali montażowej po tym, jak w czerwcu 2006 roku Stadler Bussnang AG otrzymał pierwsze zlecenie z Polski na dostawę 14 pociągów FLIRT (10 dla Mazowsza oraz 4 dla Śląska).

4 komentarze

 1. rrrrrrrt dodano 7 lat temu

  no i chyba odejdzie z tego co widze co się dzieje

 2. po cholere ta pseudowladza z pisu dodano 7 lat temu

  To porazajace jesli do tego dojdzie, w tym grajdole nie powstaja zadne miejsca pracy, i jak oni jescze odejda to bedzie tragedia, ale ci z ratusza zaraz otworza nowy sklep lub koscioł, siedlce miasto dzieci i starcow, tak bedzie przy takim rzadzeniu, ludzie mlodzi wiejcie stad, tu nie ma zadnych perspektyw

 3. gość dodano 7 lat temu

  Ale mamy galerie, teatry komercyjne, kina, kościoły, chóry dziękczynne!!! A że nie tworzy się w Siedlcach żadnej produkcji, przemysłu, no to co?! Urzędnicy mają pracę- tworzą autorskie pseudoprogramy, jeżdżą na wycieczki, brylują w Chodowie, itp. I syn i brat i matka i ciotka i szwagierka i wujek mają pracę!!! Nie ma to, jak praca w urzędzie! Dochody są, odpowiedzialność za nieodpowiednie decyzje ZEROWA! Dolce vita!

 4. ~~alles dodano 7 lat temu

  ZAPYZIAŁE SIEDLCE !!! a nie mówiłem 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?