SPIN

Młodzi w imię tolerancji

Beata Głozak wtorek, 19 sierpnia 2014, 10:58 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza w najbliższy czwartek o godz. 17:00 na Skwer przy fontannie przy ul. Pułaskiego 6 na podsumowanie projektu „Młodzież w działaniu”.

tolerancjaUczestnicy projektu opowiedzą o swoich przeżyciach i emocjach uwiecznionych na „czworobokach”, których treść będzie związana z danym miejscem. Instalacje zostaną oznaczone logiem Młodzieży w Działaniu i będą pełniły rolę miejsca, w którym artyści (nawet ci uliczni) będą mogli wyrazić swoje opinie dotyczące zarówno tematu przewodniego jak i innych ważnych, pojawiających się na bieżąco problemów.

Projekt nawiązuje do sztuki street artu, czyli sztuki ulicy, jako źródła wielowątkowej wypowiedzi plastycznej, odnoszącej się do tętna współczesnej anatomii miasta. Główna część projektu odbywa się w dniach 15-22 sierpnia 2014 roku w Siedlcach.
„Młodzież w Działaniu” to projekt unijny dotyczący tolerancji oraz wzajemnego zrozumienia między młodzieżą z różnych krajów. Promuje aktywność obywatelską młodzieży, a w szczególności obywatelstwo europejskie. Rozwija poczucie solidarności i promuje tolerancję wśród młodzieży. Wzmacnia spójność społeczną w Unii Eurpejskiej. Pogłębia wzajemna zrozumienie między młodzieżą z różnych krajów. Promuje współpracę europejską w zakresie problematyki i działań młodzieżowych.

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach jest instytucją kierującą swoją ofertę zarówno do osób mieszkających w Siedlcach jak i poza jego granicami. To miejsce, w którym spotykają się młodzi pasjonaci różnych dziedzin jak i osoby dojrzałe zainteresowane własnym rozwojem. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia w pracowni plastycznej oraz rysunku i malarstwa prowadzone przez artystę malarza Tomasza Nowaka. Właśnie podczas tych zajęć pojawił się pomysł stworzenia możliwości szerszej dyskusji na temat spojrzenia na tolerancję, bardziej globalnie, najchętniej z zagranicznymi rówieśnikami i koniecznie poprzez rysunek. Dialog poprzez sztukę zostal wybrany przez młodzież jako główny sposób rozmowy i przekazywania opinii. Do współpracy zgłosiły się grupy z Turcji i Rumunii. Każda z nich jest grupą artystów plastyków – pasjonatów.

W przypadku niekorzystnej aury – Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach (ul. Żytnia 39).

Projekt sfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu „Młodzież w Działaniu”.

źródło: MOK (reklama)

Komentarze (1)

  1. @ dodano 7 lat temu

    kiedyś było 1 maja, dzisiaj "obywatelstwo europejskie", chyba to gorsze mamy teraz

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?