SPIN

Prezydent boi się, że przez kolej miasto stanie

Beata Głozak wtorek, 3 marca 2015, 19:50 Siedlce

Władze Siedlec z niepokojem patrzą w stronę dworca kolejowego. Od dłuższego czasu prace stoją w miejscu, a PLK nie zaczęła drugiego etapu remontu dwóch siedleckich wiaduktów.

Przebudowa stacji PKP powinna zakończyć się w lipcu, ale tylko wykonawca wie czy tak się stanie. Prezydent Siedlec przyznał, że władze spółki PKP PLK odpowiedzialnej za inwestycję uspokajają go, że remont zakończy się na czas, ale optymizm Wojciecha Kudelskiego jest umiarkowany. W minionym tygodniu prezydent apelował o przyspieszenie robót u dyrektora PLK.

– Podzieliłem się moimi uwagami, że mimo iż pogoda sprzyja to nie widzę prac chociażby przy wiaduktach łukowskim i garwolińskim – poinformował. – Nie ukrywałem, że boję się, że wykonawca zacznie remonty obu wiaduktów jednocześnie, a to doprowadzi do komunikacyjnego paraliżu miasta. Dyrektor Peryt zapewnił mnie, że takiej możliwości nie ma, a wykonawca przebudowy obiecuje, że inwestycja zostanie wykonana w terminie – stwierdził.

Troska prezydenta nie dziwi. Siedlce walczą o pieniądze na remont wiaduktu warszawskiego i jeśli dostaną dofinansowanie ten może być przez dwa miesiące całkowicie zamknięty. Jeśli prace się zazębią miasto po prostu stanie.

– Apeluję, proszę, obserwuję, bo sprawa jest poważna, ale jako laik mogę powiedzieć, że według mnie pogoda do robót jest odpowiednia – stwierdził Wojciech Kudelski.

Poseł PiS Krzysztof Tchórzewski, który przez wiele lat związany był z kolejnictwem nie podziela optymizmu PLK. Jego zdaniem jest zagrożenie, że spółka nie zrealizuje w założonym terminie inwestycji jaką jest modernizacji linii kolejowej E20 / CE20 na trasie Siedlce – Terespol.

– Prace są współfinansowane przez Unię Europejską i kolej ma czas do końca roku na zapłacenie i rozliczenie faktur. Z końcem listopada powinny być zakończone wszystkie procedury odbiorcze, więc organizacyjnie nie jest dobrze. To cienka linia – skwitował.

20 komentarzy

 1. Anonim dodano 9 lat temu

  "– Apeluję, proszę, obserwuję, bo sprawa jest poważna, ale jako laik mogę powiedzieć, że według mnie pogoda do robót jest odpowiednia – stwierdził Wojciech Kudelski."
  Niedobrze, niedobrze, a jeszcze niedawno Prezydent znał się na wszystkim, szczególnie na kredytach.
  Prezydent nie zastanawiał się jeszcze jak ludzie będą przechodzić na peron 3 i 4(prowizorka) gdy przystąpią do przebudowy peronu 2 i 1

  • Anonim dodano 9 lat temu

   Będą przechodzić poprzez specjalny podest z peronu nr 2 na peron nr 3 a an peron numer 4 tunelem . Wszytko wskazuje że już 13 marca puścimy ruch

   • bankier dodano 9 lat temu

    Czyli najpierw tunelem na 2 peron, potem tup tup tup całą długość tego peronu aż do końca peronu nr 3 (od strony mostu garwolińskiego), żeby na niego wejść a potem z powrotem całą długość peronu nr 3 hen daleko prawie pod rampę kolejowa ??? niezła zaprawa z rana i wieczora…

    • UM wysyłał dodano 9 lat temu

     UM wysyłał pracowników na konsultacje w czasie projektowania węzła. Jak ustalono tak jest. Dlaczego teraz płacz. Urażona duma?

     • bankier dodano 9 lat temu

      ???

 2. on dodano 9 lat temu

  Szkoda, że jeszcze nie dodał że to wina Tuska i Kopacz 🙂

  • Anonim dodano 9 lat temu

   Człowieku o czym Ty mówisz, masz pretensję do prezydenta, że pogania w ogóle nie zależna od siebie firmę z troski o mieszkańców miasta Siedlce. Ciekawe co Ty byś robił??? Zamiast krytykować, bo to najłatwiejsze to daj jakąś propozycję rozwiązania, cwaniaku!!!

   • fanfan dodano 9 lat temu

    Typowe podejście homosovieticus. Władzę trzeba głaskać i bronić, bo stołki przecież cieplutkie.

 3. teraz się martwi? dodano 9 lat temu

  A dlaczego nie zatroszczył się o zabezpieczenie w umowach takich terminów zamknięcia wiaduktów, żeby miasto "nie stanęło". Chyba miał coś do powiedzenia w tej sprawie?
  Natomiast – jeżeli chodzi o wiadukt warszawski – nie ma się o co martwić. Środki na jego remont to gruszki na wierzbie, która jeszcze nie rośnie – więc zbieżności remontów raczej nie będzie.
  Tak samo jak nie będzie remontu Janowskiej, Floriańskiej, Cmentarnej, Żółkiewskiego, budowy tunelu i sławetnego "centrum przesiadkowego".
  Przed następnymi wyborami znów będą obiecanki, sądzę, ze Kudelski już odpuści – ale godni następcy (obstawiam dwoch: synek Tchórzewskigo lub Mariusz Orzełowski) szlifują przygotowanie do tej roli.

 4. Oko dodano 9 lat temu

  Już gorzej to być nie może , to i tak jak Białoruś jak kto woli albo Ukraina tu się tak sprawy załatwia i żądzi .

 5. Abca dodano 9 lat temu

  Pan prezydent zapukał do niewłaściwych drzwi. U PKL to może się starać najwyżej o kolej linową Siedlce – Kasprowy.

  Urocza literówka pani Beato 🙂

  • Beata Głozak dodano 9 lat temu

   Dziękuję za zwrócenie uwagi i przepraszam za pomyłkę

 6. Za dużo tego dodano 9 lat temu

  Jak Pan wspomniał na sesji "ma Pan cały aparat UM Siedlce" Tan aparat ma działać. Jednak nie działa bo deszcz pada, bo śniegu zimą nie ma, bo się nie chce wyjść, bo nie ma samochodu służbowego bo 15.45 i trzeba iść do domu.

  • :D dodano 9 lat temu

   zmień dilera…

 7. Andy dodano 9 lat temu

  Co to qrwa za pierdzenie, jest pierdolnik na kolei, jak ktoś dojeżdża ekspresem o nazwie Łukowianka to doskonale wie, jak terminowo dojeżdża oraz jaka jest tzw. Stagnacja na torach – tłumaczenie kolejarzy. Kasę zwozimy w podatkach do Ciemnogrodu, a władza nawet parkingu nie zrobi, ostatnio Dziadek Mróz polepszył parking ale przyszły temperatury dodatnie i znowu błoto. Pozdrawiam Dojeżdżajacych

 8. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  Dlaczego wypisujecie takie durnoty.Ludzie zastanówcie się zanim coś napiszecie!
  Na tą budowę nikt nie ma wpływu,nawet PLKa.
  Decyduje wykonawca. A z budowy nikt go dzisiaj nie zgoni bo kolej straci Unijne dofinansowanie.
  Wykonawca leci sobie w kulki ze wszystkimi.Ma już takie opóźnienie, a dalej wszystkim wmawia ,że zdąży.
  Pozdrawiam Konsorcium,które prowadzi budowę.

 9. Patryk dodano 9 lat temu

  Sorry, h.., d… i kamieni kupa, To co było oczywiste już jesienią 2014 roku prezydent zauważył dopiero teraz ale refleks, pogratulować

  • wpadka dodano 9 lat temu

   Przypominam zapytanie Radnego B. w poprzedniej kadencji odnośnie zatrzymaniu prac i skończeniu na III peronie.
   Ale wpadka.

 10. Katolik dodano 9 lat temu

  Miasto już stoi od piętnastu lat, tonie w długach i w głupocie ale refleks u tego dziadka . amen

 11. odpowiedzialność władzy dodano 9 lat temu

  Poseł PiS Krzysztof Tchórzewski, który wielu znajomym kolesiom "fachowcom" załatwił pracę na kolei (np. Biały & Biały) … przez wiele lat związany z kolejnictwem … nie ma żadnego wpływu … hańba 🙂

  A na przebieg obwodnicy zachodniej miał wpływ !

  Harmonogram remontów był doskonale znany pracownikom urzędu … (organizacja ruchu , terminy zajęcia pasa drogowego , wszystko jest w papierach)
  Jak utrudni ta budowa życie mieszkańców też wiedzieli ,,, Wystarczyło zapisać odpowiednie kary i je wyegzekwować kiedy wykonawca przekraczał terminy … Kto z miasta odpowiada za to co wyprawia wykonawca, konkretnie ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?