SPIN

Niecodzienna lekcja niemieckiego w PG nr 2

Aneta Borkowska sobota, 6 czerwca 2015, 09:28 Społeczeństwo

3 czerwca w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Gabriela Narutowicza odbyła się niecodzienna lekcja języka niemieckiego. Było zabawnie, głośno i kolorowo a wszystko za sprawa Katarzyny Żurawskiej, która w ramach projektu  Deutsch-Wahen-Tour poprowadziła zajęcia językowe w  naszej szkole.

„Deutsch-Wagen-Tour” jest projektem realizowanym od 2009 roku przez Goethe-Institut w Warszawie we współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo – Handlową  polegającym na popularyzacji języka niemieckiego w Polsce.

szkola1

Profesjonalni lektorzy na zaproszenie przyjeżdżają  do szkoły charakterystycznym kolorowym samochodem i poprzez gry, zabawy, konkursy i animacje językowe zachęcają do poznawania języka oraz kultury naszego zachodniego sąsiada. Zajęcia odbywają się w grupach nie większych niż 25 osób, w czasie których młodzież śpiewa, tańczy, bierze udział w konkursach. Poza doskonałą zabawą,  uczniowie otrzymują miłe upominki w postaci t-shirtów, długopisów, notesów, a pracownie językowe – publikacje do nauki języka niemieckiego, plansze, mapy, broszury.

szkola3

Gościnnie w zajęciach uczestniczyli też uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. A. Mickiewicza w Siedlcach. Zajęcia zorganizowały: Joanna Całka-Kotobelli i Hanna Będkowska.

źródło: PG nr 2

3 komentarze

 1. m dodano 6 lat temu

  hmm ciekawe czy w niemczech tak samo popularyzują język polski

 2. Janek dodano 6 lat temu

  W Siedlcach najlepiej popularyzują niemiecki w (…).
  To miejsce staje sie powoli kolebką kultury niemieckiej w naszym mieście. Trzymam kciuki za ich pomysły!

 3. rozbiór Polski trwa dodano 6 lat temu

  zniszczyli tzw unią juz Polskę to teraz germanizują dzieci. Polacy sami wywożą się na roboty. Hitler mówił: "Europa ma być bez granic, a rządzić w niej będą Niemcy". Czy to się nie spełniło i to bez czołgów?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?