SPIN

Wakacje – czas remontów

Aneta Borkowska piątek, 17 lipca 2015, 13:14 Aktualnie, Siedlce

Przez okres wakacyjny będą prowadzone remonty i rozbudowy w 25 siedleckich placówkach oświatowych. Na te zadania miasto z budżetu przeznaczy ponad 3,1 mln zł. Najwięcej inwestycji będzie w siedleckich przedszkolach i szkołach podstawowych.

Pięć największych zadań realizuje Urząd Miasta, pozostałe bezpośrednio jednostki oświatowe, które wcześniej zaplanowały w swoich budżetach wykonanie mniejszych remontów, ewentualnie zakup dodatkowego wyposażenia.

Szkoła Podstawowa nr 4 przy ul. 10-go Lutego

Trwa tam rozbudowa budynku. W ramach zadania szkoła zyska nowe pomieszczenie o powierzchni 58 m2, które przeznaczone zostanie na świetlicę szkolną. Wartość robót to 149 tys. zł, a termin realizacji tego zadania to 15 września.

Szkoła Podstawowa nr 6 przy ul. Sienkiewicz 49

Przebudowywany jest zespół pomieszczeń sportowych. W ramach zadania wykonana zostanie modernizacja dwóch sal sportowych: dużej o wym. 17,57 m x 10,0 m i wys. 7,0 m oraz małej o wym. 16,66m x 5,83m i wys. 6,5m oraz łączącego je korytarza. Przebudowane zostaną także szatnie, pomieszczenia sanitarne oraz pokój nauczycieli wychowania fizycznego. Ponadto sale wyposażone zostaną w nowy sprzęt sportowy: bramki do gry w piłkę ręczną, kosze z regulacją wysokości mocowane do ściany, zestawy do siatkówki i drabinki gimnastyczne. Zakończenie prac nastąpi 10 sierpnia, a wartość robót to 440 tys. zł.

Szkoła Podstawowa nr 11 przy ul. Wiśniowej

Do 21 sierpnia przeprowadzony zostanie remont sanitariatów. Wartość prac to prawie 258 tys. zł. Obejmuje on wymiana instalacji kanalizacyjnej, wodociągowej, centralnego ogrzewania, elektrycznej, ułożenie nowej glazury i gresu oraz malowanie ścian i sufitów, a także montaż nowych kabin systemowych.

Miejskie Przedszkole nr 27 przy ul. Karpackiej 2

Zostanie wykonana modernizacja pionu kuchennego. Wartość robót budowlanych wynosi 936 tys. zł, a zakończenie robót przewidziano na 24 sierpnia.

Miejskie Przedszkole nr 20 przy ul. Osiedlowej 3

Wykonywane jest nowe zagospodarowanie placu zabaw. Wartość robót to 148,5 tys. zł. W ramach zadania zaplanowano wykonanie nowych nawierzchni z kostki brukowej chodników, remont placu zabaw wraz z wymianą wyposażenia, remont schodów zewnętrznych, nowe nasadzenia krzewów oraz wykonanie nowych trawników. Termin prac mija 28 sierpnia.

źródło: UM Siedlce / na zdjęciu SP nr 11

11 komentarzy

 1. podatnik dodano 6 lat temu

  Jadąc do żelkowa i dalej do Skórca aż mnie zatkało.Zobaczyłem zwały kostki ze zniszczonego chodnika- pryzmy wysokie na wiele pięter i w sumie jest ich ok.16 na odległości ok 2-3 kilometrów.Zatrzymałem sie i pytam sie -pracujących- dlaczego zniszcZyli dobry chodnik-służący dzieciom i innym w dojściu do szkoły itp…Odpowiedz Pana -chyba Inspektora- o mało nie przyczyniła sie do tego -ze mogłem dostac zawału.Oto odpowierz-" chodnik budował poprzedni Wójt z Lewicy po prawej stronie,aktualnie w gminie Siedlce rzadzi Wójt z Prawicy- dlatego niszczymy chodnik po lewej stronie aby wybudować nowy po prawej srtonie- a z inwestycji poprzedfnika ma pozostać- NIC-Zero. "Mają racje Ci co mówią,ze Polska to bigaty i marnotrawny kraj.Ciewaw jestem co o tym sądzi Starosta , Wojewody czy Prokuratura siedlecka ????.Amen

  • wow dodano 6 lat temu

   A pomyślałeś, że zrobił cię w jajo?

   • podatnik dodano 6 lat temu

    Co kilka dni -ktoś podkrada kostką polbruku złozoną na pryzmach.Zamierzam złozyć zawiadomienie do Prokuratury w w/w sprawie.Mam nadzieje ,ze zaden z decydentów gminy- Siedlce – " nie zakupił kostki za cene gruzu budowlanego.Oj , ta likwidacja chodnika po lewej stronie Żelkowa do szkoły- jest dla mnie >bardzo podejrzana.Czekam na wyjaśnienia od Pana Wójta na temat tej całej inwestycji.Jeśli sie nie doczekam-poprosze NIK o zbadanie całej tej inwestycji chodnikowo- drogowej / krawężnik /-z Żelkowa-wsi do szkoły

  • ! dodano 6 lat temu

   Odpowiadający chyba nie był dobrze poinformowany!

  • BOB Budowniczy dodano 6 lat temu

   zawsze tak się odpowiada na budowie jak jakiś (…) zadaje idiotyczne pytanie nie mając żadnego pojęcia o tym o co się pyta.

 2. mieszkaniec_gminy dodano 6 lat temu

  do podatnika……takich jak ty nie sieją…sami się rodzą

 3. krawiec dodano 6 lat temu

  świetlica powiększona o 58 m2. tam była klitka i będzie trochę większa ale klitka. kiepsko widzę swoje dziecko, kiepsko. a może by zabrano mieszkania przy szkole na świetlicę?, czy tam żyją nietykalni?

  • warriat dodano 6 lat temu

   Dobre i t kilka metrów więcej dla dzieciaków. A tam faktycznie są jakieś mieszkania i to chyba jedyne w Siedlcach takie. A może sie mylę? Pisać w komentarzach czy ktoś więcej coś wie na ten temat

 4. typ dodano 6 lat temu

  A co z halą w sp 9?

 5. kolejówka dodano 6 lat temu

  W kolejówce za to nic się nie dzieje. Tam nie remontuje się od lat, okna lecą, nie można otworzyć, w ramach rosną grzyby, elewacja zniszczona, tynk odpada, ale za to dyrektor jest OK.Nic nie robić, po co?

  • Stefan dodano 6 lat temu

   Miasto nie ma kasy na wszystkie potrzebne inwestycje. I tak robi co może, choćby ostatnio ośrodek Szkolno-Wychowawczy, hala przy Samochodówce. Rząd postawił na przykład na Orliki a nie na bazę szkolną! Obecnie w Polsce nie ma żadnego programu na finansowanie inwestycji i modernizacji w oświacie. Nie ma środków krajowych ani programów unijnych. To jest największą bolączką samorządu. A była Zielona wyspa jak mawiali niedawno! A co zostało? Zdaje się Sienkiewicz to określił dosadnie! Nie przytoczę tego co powiedział. Ale zrobił to wyjątkowo dosadnie!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?