SPIN

W urzędzie trwa konferencja prasowa

Beata Głozak czwartek, 17 września 2015, 10:14 Aktualnie

Dzisiejsze spotkanie z przedstawicielami lokalnych mediów jest pierwszym od wyborów samorządowych.

Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski podkreślił, że wszystkie obciążenia i zobowiązania są przez miasto terminowo realizowane, a dzieje się to bez obciążania kieszeni mieszkańców, bo podatki od 9 lat nie były podnoszone. Dodał, że samorząd musi pilnować swoich wydatków i kolejny raz zaznaczył, że w najbliższym czasie będą realizowane jedynie inwestycje, które będą miały zagwarantowane 80-procentowe dofinansowanie. Zwrócił się także do mediów z prośbą o przekazanie informacji na temat ostatnich rankingów pub;likowanych przez samorządowy miesięcznik „Wspólnota” odnoszących się do aktualnego poziomu zadłużenia Siedlec (przesunęliśmy się z 1. na 11. miejsce w rankingu najbardziej zadłużonych miastach na prawach powiatu – od red.).

– Miasto wolno i z trudnościami, ale jednak uporało się kwestią płynności finansowej – stwierdził poproszony o zabranie głosu skarbnik miasta Kazimierz Paryła zaznaczając jednocześnie, że wszystkie rankingi są zawsze kwestią „płynną”.

Komentarze (1)

  1. :( dodano 6 lat temu

    … płynność jak to płynność, raz płynie w jedną raz w drugą stronę, ot fizyka, żeby nie powiedzieć ekonomia…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?