SPIN

Trwa sesja miejska: Większość radnych nie chce wiedzieć

Beata Głozak piątek, 30 października 2015, 10:37 Siedlce

Rozpoczęły się obrady sesji miejskiej. Na jej początku dwaj opozycyjni radni zgłosili chęć poznania powodów dla których PEC w Siedlcach stanął do przetargu na kupno działki przy ul. Jana Pawła II tzw. Maracany. 

Andrzej Sitnik i Mariusz Dobijański chcą poznać powody nabycia przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach działki przy ul. Jana Pawła II. Zgłosili oni wnioski o wprowadzenie odpowiednich punktów do programu sesji. Wniosek zgłoszony przez A. Sitnika został odrzucony większością głosów za wprowadzeniem: 9 radnych, przeciw: 11 wstrzymało się 2 radnych. A. Sitnik złożył wniosek na temat „ekonomicznego aspektu zakupu działki” przy ul. Jana Pawła II przez siedlecki PEC wobec służebnej roli spółki miejskiej.

Mariusz Dobijański z kolei chciał poznać stan finansowy miasta w odniesieniu do zakupu działki przez PEC. Jak stwierdził ponieważ on złożył wniosek z uzasadnieniem to chciałby, aby także radni powiedzieli dlaczego nie chcą poznać sytuacji finansowej i powodów dla którego spółka miejska zdecydowała się na udział w przetargu. Jednak nikt z radnych nie zabrał głosu. Wynik głosowania był taki sam jak w przypadku projektu zgłoszonego przez Sitnika.

To nie jedyne wnioski jakie do porządku obrad zgłosili radni Andrzej Sitnik i Mariusz Dobijański. Pierwszy z nich chciał dowiedzieć się jaka jest przyszłość i faktyczny stan zabytkowego budynku IV LO im. Hetmana St. Żółkiewskiego – radni nie zagłosowali za wprowadzeniem wniosku do porządku obrad. Za: 6 radnych, przeciw: 13 wstrzymało się 2 radnych. Mariusz Dobijański zgłosił wniosek dot. informacji na temat możliwego remontu ul. Kalinowej i Łąkowej. Radni zagłosowali przeciw wprowadzeniu wniosku do porządku obrad.

 

26 komentarzy

 1. bankier dodano 6 lat temu

  skoro nie chcą radni to powinna zapytać o to CBA albo i prokuratura…

 2. on dodano 6 lat temu

  Panie Dobijański informacja na temat stanu finansowego zarówno miasta jak i jego spółek należy się panu jako radnemu "jak psu buda" i nikt nie ma prawa utajnić dla radnego takiej informacji. No chyba, że może to zrobić jedyna dziś słuszna partia.

 3. ciekawe??? dodano 6 lat temu

  Ciekawe dlaczego tej działki nie kupił TBS czyli miejska spółka utworzona do realizacji budownictwa komunalnego????? Może ją będą likwidować, a budownictwem zajmie się Figat(PE) bo chyba ta działka ma charakter mieszkalno usługowy. A może sprawa ma drugie dno???? Ufam że odpowiednie organa to zbadają. Siedlczanom takie wyjaśnienie się należy.

  • ona dodano 6 lat temu

   Dlaczego ? – Odpowiedź jest prosta. STBS nie dysponuje taką kwotą. A PEC ma co roiku milionowe zysku, bo produkuje "najtańsze ciepło w Siedlcach" 🙂

 4. ciemnoludek dodano 6 lat temu

  Interpelacja radnego – przysługujący na mocy statutu danej jednostki samorządu terytorialnego indywidualny środek kontrolno-interwencyjny, za pomocą którego radny może domagać się od organu wykonawczego podjęcia określonych działań w sprawach jednostki samorządu terytorialnego, w tym w szczególności – udzielenia informacji na interesujący go temat, który jej dotyczy.

  Czy w siedleckiej radzie nie wiedzą o istnieniu prawa do interpelacji?

 5. Siedlczanin dodano 6 lat temu

  Można domyslać kto był "za" a kto "przeciw" takim wnioskom… ale jednak może Spin mógłby podać nazwiska Radnych z wyszczególnieniem jak głosowali , myślę że mieszkańców Siedlec to zainteresuje, jeszcze jedno do Pani Redaktor ze Spinu, może wiecie dlaczego Przewodniczący Rady nie pozwolił na wypowiedź Radnemu Chojeckiemu przy punkcie remontów dróg?!

  • Siedlczanin dodano 6 lat temu

   Skąd Siedlczaninie masz takie szczegółowe informacje? Byłeś tam? Siedlczanie rzadko chodzą na sesje rady. Wygląda na to, że sam będziesz się pławił w swoich problemach. A może jesteś radnym lub urzędnikiem? Jeżeli tak i byłeś tam to po co tu zadajesz pytania? My Ci nie pomożemy w rozwiązaniu Twoich problemów.

 6. Zorro dodano 6 lat temu

  Jaki przewodniczący rady bez rady to ciamcia ramcia z wsi z pod Łosic . amen

  • as dodano 6 lat temu

   Z jakiej wsi zorro- (…) po zawodówie wali ortografy, że śmiech ogarnia

  • Jan dodano 6 lat temu

   Łącze się z tobą w bulu. Zorro ty chyba jesteś (…). Przegraliście wybory czas pogodzić się z porażką.

 7. Siedlczanin dodano 6 lat temu

  Do Siedlczanin Skąd…Nie interesuje Cię który Radny w jaki sposób głosował ?to nie komentuj w niegrzeczny sposób,ponieważ nie do Ciebie się zwracałem z pytaniem nie zamierzam tez kontynuować dyskusji.Wyobraź sobie ze Siedlczanie chodzą na sesje a jesli sie podpisujesz w liczbie pojedynczej a post piszesz w liczbie mnogiej to nie pomogę Ci w Twoich problemach, będziesz sam się w nich pławił.

 8. Do Roberta dodano 6 lat temu

  Musisz się po prostu lepiej starać i wtedy jest szansa, że i o Tobie zaczną pisać.

 9. Siedlczanka dodano 6 lat temu

  Popieram Siedlczanina , też chcę się dowiedzieć jak personalnie głosowali Radni! Spin może to podać do ogólnej wiadomości?

 10. Joa dodano 6 lat temu

  Przecież tu nie chodzi o przetarg czy sprzedaż grutów, tu chodzi o ratowanie doopy UM……….

 11. ika dodano 6 lat temu

  A ja uważam, że ludzi wcale nie interesuje, kto i jak głosował. To są problemy opozycyjnych radnych, którzy nie mogą się ze swoją sytuacją pogodzić i na siłę wciągają innych w swoje sprawy. Całe szczęście, że społeczeństwo jest mądrzejsze.

  • WDR dodano 6 lat temu

   ika, zlituj się! Własnie dobrze, że ludzie z opozycji domagają się wyjaśnień, bo ta sprawa śmierdzi prokuraturą. Jako ciemnogród nie widzisz, że powinno być prawo i sprawiedliwość, ale w życiu, a nie tylko w nazwie. Dla takich jak Ty można grabić społeczeństwo, ale tylko w tedy, gdy robi to jedna partia ze swoim kolesiostwem. Brawo Ty!!!

 12. słyszałem.. dodano 6 lat temu

  Odsłuchałem wypowiedź Paryły nt. zakupu przez Figata gruntów i roli spółki miejskiej. Można rzec jedno: KŁAMSTWO. A jezli PE bierze na ten zakup kredyt bo nie ma kasy to jest to materia dla NIK, Prokuratury czy innych organów.

 13. Marek dodano 6 lat temu

  Mylisz się ika. Mnie np. interesuje kto jak głosował. Skrzętnie to sobie zanotuję i przy kolejnych wyborach wezmę pod uwagę.

 14. Leszek Myśliński dodano 6 lat temu

  Kudelski musi odejść!!! Marchel musi odejść!!! Paryła musi odejść!! ! I ta Rada bez jaj, też musi odejść!!!

 15. OLE dodano 6 lat temu

  To jest dziennikarstwo? To (…) blada, a nie dziennikarstwo. Napiszcie dlaczego kupują, kto i dlaczego sprzedaje. Ręce opadają.

  • Aneta Borkowska dodano 6 lat temu

   Tutaj SPIN pisał o tej sprawie.

   http://www.spin.siedlce.pl/2015/10/22/do-szesciu-razy-sztuka-dzialka-przy-ul-jp-ii-sprzedana/

 16. ONR dodano 6 lat temu

  Proszę podać nazwiska radnych z wyszczególnieniem jak głosowali !!!

 17. MIKA dodano 6 lat temu

  Tylko odejść- oni by o tym marzyli,tak się już teraz nie da Lesiu.

  • głosowanie dodano 6 lat temu

   na końcu filmu wyniki głosowania p. 2a i 2b
   https://youtu.be/Y7qymh8-m6U

  • Leszek Myśliński dodano 6 lat temu

   Referendum odwoławcze W.K.oraz RM zbliża sie nieuchronnie., a odpowiednie służby zadbają o resztę. Amen
   Zapraszam na fb do grupy – referendum siedleckie.

 18. ika dodano 6 lat temu

  O, jak dużo emocji! Jeżeli jesteście tak wyczuleni na prokuraturę, to gdzie byliście, gdy ujawniano kolejne afery platformiane?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?