SPIN

Do siedmiu razy sztuka. Przetarg ponownie przesunięty

Aneta Borkowska wtorek, 3 listopada 2015, 14:15 Siedlce

Na marzec przyszłego roku władze Siedlec przesunęły termin rozstrzygnięcia przetargu na budowę tunelu w przedłużeniu ul. Kilińskiego. To już siódma zmiana daty.

Co jest powodem kolejnego przesunięcia? Zdaniem Pawła Mazurkiewicza, rzecznika prasowego urzędu miasta nie jest to działanie siedleckiego samorządu.

– Po pierwsze chodzi o termin oddania nam terenu przez PKP PLK, które prowadzą tam swoją inwestycję jaką jest przebudowa stacji. Kolejarze twierdzą, że to nastąpi z końcem roku, ale my wolimy przesunąć termin rozstrzygnięcia przetargu na bardziej bezpieczny marzec 2016 – tłumaczy Mazurkiewicz. Drugi powód to pieniądze. – Zgodnie z Wieloletnią Prognozą Finansową Siedlec budowa tunelu ma być w 85 procentach sfinansowana ze środków unijnych a wiemy, że pierwsze umowy mają pojawić się na początku przyszłego roku – dodaje rzecznik prasowy UM Siedlce.

Od miesięcy władze miasta podkreślają, że pieniądze na budowę tunelu w części należącej do samorządu mają pochodzić z programu Regionalnych Inwestycji Terytorialnych. Problemem jest to, że RIT-y to inwestycje wspólne wielu samorządów. W przypadku Siedlec są to powiaty: łosicki, węgrowski, sokołowski i siedlecki. Nie jest pewne, czy miasto dostanie pieniądze jeśli inne samorządy nie będą gotowe ze swoimi planami.

W ramach inwestycji do miasta będzie należało m.in. wykonanie odwodnień, mini ronda na skrzyżowaniu ulicy Składowej z ulicą Kilińskiego, budowa dwóch dróg dojazdowych, przebudowa ulicy Kolejowej, przebudowa sieci wodociągowej. Koszt inwestycji wstępnie oszacowano na nie więcej niż 19 mln złotych netto. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2017 roku.

zdjęcie z archiwum redakcji

5 komentarzy

 1. Bleblanie dodano 6 lat temu

  W czasie poprzednich wywodów na temat tunelu mówiono, "że pieniądze są, że przesunięto je na remont Żółkiewskiego. Pieniądze są tylko podpisać umowę. Ile kosztuje wybudowanie kilometra drogi, milion, dwa, a nawet 10 to z ,,,,, …….. to zrobimy.
  Mini rondo na składowej."

  Ludzie nie bleblajcie, sądzicie że Wam ktoś naleje gotówki do kasy za m-c lub dwa.
  Powiaty: łosicki, węgrowski, sokołowski i siedlecki tyko czekają by jak najszybciej przekazać gotowkę UM Siedlce.

  Najciekawsze jest to:
  "Zgodnie z Wieloletnią Prognozą Finansową Siedlec budowa tunelu ma być w 85 procentach sfinansowana ze środków unijnych a wiemy, że pierwsze umowy mają pojawić się na początku przyszłego roku – dodaje rzecznik prasowy UM Siedlce."

  "Od miesięcy władze miasta podkreślają, że pieniądze na budowę tunelu w części należącej do samorządu mają pochodzić z programu Regionalnych Inwestycji Terytorialnych. Problemem jest to, że RIT-y to inwestycje wspólne wielu samorządów."

  Jak widać do tej inwestycji miasto jest straszliwie przygotowana. Ma tylko rzecznika do bleblania.

 2. Przesunięty dodano 6 lat temu

  W UM Siedlce jest pracownik, który przesuwa,
  przetargi, licytacje, składanie wniosków o dotacje unijne.
  Proszę, Panie Inspektorze od przesuwania przesunąć wypłatę płac urzędnikom na 5-6 miesięcy, zabierz stołki (praca na stojąco) i koniecznie komputery z biurek, może wtedy coś się ruszy.

 3. jan dodano 6 lat temu

  A tak pięknie mówiono i obiecywano w kampanii wyborczej do samorządu. I Lud to kupił.

 4. siedlczanin dodano 6 lat temu

  Niedobrze robi się gdy słyszy się kolejne pokrętne wyjaśnienia rzecznika na ten temat. A miasto korkuje się coraz bardziej.Powinno się już myśleć o kolejnej przeprawie na drugą stronę torów, a nie wałkować nieustannie marne zaangażowanie się miasta w ten minitunel 🙁

 5. widz dodano 6 lat temu

  Bałaganiarski kraj.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?