SPIN

Prezydent zemścił się na Sitniku wymawiając umowę szkole?

Beata Głozak piątek, 26 lutego 2016, 12:30 Aktualnie, Siedlce

Władze miasta wypowiedziały umowę dzierżawy Społecznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum STO w Siedlcach, bo na terenie tej placówki doszło do spotkania Bezpartyjnych Siedlec z mieszkańcami.

Zdaniem prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego placówka, która do tej pory nie płaciła czynszu złamała w ten sposób umowę z miastem. STO zdaniem prezydenta powinno zwrócić się do władz miasta z prośbą o zgodę na organizację spotkania Andrzeja Sitnika z mieszkańcami.

– Andrzej Sitnik był dyrektorem tej szkoły i powinien się z jej dokumentami zapoznać i mam nadzieję, że się zapoznał – powiedział Wojciech Kudelski, prezydent miasta. – I jeśli naraża tę szkołę, która od 1991 roku korzysta z dobrodziejstwa miasta na utratę takiego statusu to co ja mam o tym sądzić. On prowokuje i niech nie mówi on i pani dyrektor, że to było spotkanie promocyjne. Nie bądźmy naiwni, była ulotka mówiąca o tym co to za spotkanie – dodał.

W efekcie miasto rozwiązało umowę-dzierżawy na dotychczasowych warunkach. Termin wypowiedzenia mija z dniem 31 sierpnia 2017. Wojciech Kudelski powiedział, że skoro szkoła pobiera opłaty od rodziców dzieci uczących to powinna płacić czynsz.

– To od państwa (radnych) zależy czy szkoła będzie traktowana na wyjątkowych zasadach. Jeśli szkołę będzie stać na wypełnienie umowy na nowych zasadach to proszę bardzo. Jeśli nie, to to nie jest moja sprawa – zakończył Kudelski.

Radny Andrzej Sitnik podkreślił, że działanie prezydenta jest zemstą na nim. Dodał, że jeśli szkoła, która jest utrzymywana ze środków rodziców będzie musiała płacić czynsz to będzie to równoznaczne z zamknięciem placówki. Radny „BS” podkreślił, że sala została mu udostępniona bezpłatnie.

O tej sytuacji dowiedziałem się na sesji i jestem zszokowany. Zemsta prezydenta w stosunku do mnie ma dotykać teraz dzieci. Szkoła udostępniła mi tę salę bezpłatnie, a wystąpiłem jako radny. Dyrekcja uznała, że będzie to promocja dla placówki, gdyż przy okazji mieszkańcy zapoznają się z jej ofertą. Gdybym wiedział, że to spowoduje takie perturbacje to w życiu bym tego nie zrobił. Jestem zbulwersowany, że takie niskie pobudki mogą doprowadzić do tego, że szkoła z wieloletnią tradycją może zostać zlikwidowana. To wyrok dla tej szkoły. A prezydent w wyniku zemsty na mojej osoby chce zniszczyć dorobek 25 lat, chce pozbawić dzieci i rodziców kontynuowania nauki w tej szkole. Żenujące inaczej tego skomentować nie mogę.

Radny Mariusz Dobijański złożył wniosek formalny o głosowanie nad utrzymaniem dotychczasowych zasad współpracy z STO. Radni głosami 11 przeciw, 9 za nie zgodzili się na wprowadzenie tego punktu pod obrady sesji. W rozmowie z nami Dobijański nie krył zdenerwowania.

To bardzo zła decyzja. Wypowiedzenie dotychczasowych warunków umowy wiąże się z podniesieniem czesnego, a to może sprawić, że części rodziców nie będzie stać na posyłanie do tej placówki swoich dzieci. Podobne spotkania w naszych szkołach nie są nowością. Nie widzę w tym nic zdrożnego. To, że czasami na tych spotkaniach padają nieodpowiedzialne słowa nie jest winą dzieci ani ich rodziców. Każda decyzja, której konsekwencją nie byłoby finansowe obciążenie placówki będzie dobra. Wątek ekonomiczny jest dęty. Gdyby to, że obiekty są udostępniane szkole za darmo budziło kontrowersje to mielibyśmy takie sygnały. Prawdziwa intencja jest czytelna. To jest zemsta. To jest zemsta, ale nie prezydenta tylko jakiegoś nierozsądnego urzędnika, może radnego.

 

38 komentarzy

 1. Zakon dodano 6 lat temu

  Pytanie do ZSLowca prezydenta miasta Kudelskiego ,czy pan SITNIK coś złego zrobił spotkał się z mafią czy spotkał się z mieszkańcami żeby rozmawiać o mieście i ich sprawach.Pokazał pan jaki pan jest choć i tak dzięki panu SITNIKOWI poznaliśmy pana małość i beznadziejność pisowską.amen i krzyżyk .

  • siedlczanka dodano 6 lat temu

   Bardzo dobrze Panie Prezydencie. Moje gratulacje! Wreszcie wykonał Pan SZACH MAT!
   Pan Sitnik ciągle narzeka jak bardzo zadłużone są Siedlce. Sam zaś organizuje spotkania swojej partii – ruchu – organizacji w budynku który nie płaci czynszu miastu. Co więcej było to spotkanie mające na celu oczernianie siedleckich władz.
   Panie Sitnik – nie tędy droga do władzy i siedleckich układów…

   • Żarty? dodano 6 lat temu

    Mariusz, przestań się wygłupiać. Żadna z ciebie siedlczanka.

 2. ....... dodano 6 lat temu

  komunia św. w kościele to za mało, zacietrzewienie i nienawiść pozostały…

  • półkownik dodano 6 lat temu

   Bardzo dziwny niestosowny komentarz, mający na celu usprawiedliwienie dyktatorskich decyzji per prezydenta Kudelskiego. Prawda jest taka, że Kudelski szuka pretekstów, aby obczernić Pana Sitnika w celu zniechęcenia do niego mieszkańców, natomiast sam pod sobą dołki kopie. Obecny prezydent jest obnażył swoje prawdziwe oblicze, nie zwazajac na to czy szkoła utrzyma sie na złożonych jej warunkach, . przeciez nauczyciele mogą stracić pracę a uczniowie zmuszeni będą zmienić środowisko…

 3. on dodano 6 lat temu

  Wstyd panie prezydencie i dowód na to o czym ja już wiem od dawna, że jest pan mściwy. Proponuję przejść przez "Bramę Miłosierdzia" w Katedrze i przestać się mścić na tych, którzy maja inne zdanie niż pan. Moim zdaniem każdy radny ma prawo spotkać się z mieszkańcami miasta we wszystkich obiektach, które są własnością miasta bez jakichkolwiek kosztów, czyli za darmo. Szkoda, że pan o tym nie wie.

 4. umpa umpa dodano 6 lat temu

  Kudelski jest chory z nienawiści. On nie ma żadnego programu dla Siedlec, tylko zemsta się liczy.

  • aa dodano 3 lata temu

   dawno temu slyszalam, ze pan Kudelski jest msciwy, wstyd mi za niego

 5. Janek dodano 6 lat temu

  Widać wyraźnie nieczyste zagranie, gdyż najpierw można było zwrócić uwagę p. Sitnikowi na ewentualną niestosowność korzystania z sali szkolnej. Gdyby taka sytuacja się powtórzyła, wtedy podjąć zdecydowane kroki.

 6. Leszek Myśliński dodano 6 lat temu

  Czas juz robic przymiarki do odwołania Prezydenta Miasta Siedlce i Rady Miasta.

 7. a prezydentowi wolno... dodano 6 lat temu

  a prezydent to zapomniał ile razy spotykał się na terenach różnych szkół z mieszkańcami? jemu wolno, a radnemu to już nie wolno? baaaardzo ciekawe…

 8. Siedlczanin 50 dodano 6 lat temu

  Panie prezesie Kaczyński wielki czas usunąć ludzi takiego pokroju z PiS. Za chwilę moźe być już za póżno. Gdyby i tym razem nie udało się obozowi konserwatywnemu odnowić oblicza naszej Ojczyzny to skutki będą tragiczne.

 9. Siedlczanin dodano 6 lat temu

  Nie rozumiem! Czy to było spotkanie dla dzieci i młodzieży, skoro miało służyć promocji placówki?
  Nie! Więcej logiki w interpretowaniu tego faktu!

 10. emil dodano 6 lat temu

  A dlaczego ta szkoła przez 25 lat korzysta za darmo z miejskiego mienia. Inne szkoły prywatne i przedszkola płacą słone czynsze lub koszty najmu. To nierówne traktowanie podmiotów działających na rynku oświatowym. Teren wielce pokaźny jeśli płaciliby chociaż 1000 zł miesięcznie to byłoby to kilkaset tysięcy dochodu do kasy miasta,

 11. Hary dodano 6 lat temu

  A to Pan Sitnik buntownik Siedlecki nie musi płacić …

 12. dyżurny dodano 6 lat temu

  szkoła STO podobała sie panu Kudelskiemu dopóki chodziła do niej jego córka a teraz jest bee. Panie Kudelski nieładnie, nieładnie…

 13. arek dodano 6 lat temu

  takich farmazonów to dawno nie czytałem… i że musze z wami w tym mieście mieszkać…

 14. Wyrzykowski dodano 6 lat temu

  No i co Pan, Panie Kudelski powie, jak Panu przypomnę ten film ze spotkania w Prusie? Będzie Pan konsekwentny i ukarze też tę szkołę, czy raczej uderzy się Pan w pierś i przyzna, że to było zapędzenie się i podobny "grzeszek" również Pan ma na sumieniu? Miał Pan w klapie znaczek PiS. Spotkanie było polityczne, może nie w intencji, ale dzięki Panu – w wykonaniu.

  Proszę redakcję portalu o zachowanie tego linku w komentarzu, link do filmu ze spotkania w siedleckim Prusie:
  https://www.youtube.com/watch?v=CW0Jg8Wc3Xc

  • groszek dodano 6 lat temu

   Obejrzałem filmik. Ale mam inne wnioski. W spotkaniu z młodzieżą uczestniczyli pani prof. Tamara Zacharuk rektor UP-H, Prezydent Wojciech Kudelski oraz pan Piotr Karaś dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Insynuacja, że owo spotkanie było polityczne i taki przekaz nie może być prawdziwy. A co Pan tam robił? Swoją obecnością i poruszanymi dyżurnymi tematami rzeczywiście próbował Pan "upolitycznić to przedsięwzięcie". Dziwię się, że prowadzący spotkanie pozwolili Panu na to. A swoją drogą czy pamięta Pan temat tego spotkania i jakie miało cele? Proszę pochwalić się swoją pamięcią. Bo z tego co Pan napisał i co opublikowano w filmiku to zdaje się Pan tam chciał być tylko gwiazdą. Prawda czy nie?

 15. Karol dodano 6 lat temu

  do Siedlczanin 50

  Obawiam się, że po usunięciu "ludzi tego pokroju" w PiSie mało kto zostanie….

 16. Beny dodano 6 lat temu

  TO odporny intELIGĘNT z Rozbitego Kamienia . Karolu.

 17. Adi dodano 6 lat temu

  Jako byly pracownik sto powiem brawo, dosc nabijania kasy prywarnej firmie sto, nauczyciele uczacy tam na umowach smieciowych, rodzce dojeni , subwencja .typowa dojarka jak inne cosinusy zaki i inne edicusy

 18. Dobry Ruch dodano 6 lat temu

  Prezydencie wreszcie dobry ruch z tą szkołą. Ta szkoła to fikcja. Dzieci w klasach po 4 lu 6 sześcioro. To szkoła dla najbogatszych siedlczan. Jak widzę jakimi brykami podwożą i odbierają swoje dzieciaki siedleccy biznesmeni to dla nich nawet 1000 zł zwiększenia czynszy będzie kroplą w morzu.

  • Matka dodano 6 lat temu

   nikt nikomu nie broni wysylac tam dzieci, szkoda,ze pan nie widzi jak podwoze dwojke dzieci 16-letnim autem spoza Siedlec bo pracuje w Siedlcach od rana do wieczora, a zadna gminna szkola nie zapewni mi takiego poziomu nauki i opieki nad dziecmi od 7.30 do 17.00 a inne siedleckie szkoly nie przyjma moich DZIECI. Wiec niech sie pan nie wypowiada na ten temat bo tylko zazdrosc i nienawisc panem przemawia

 19. ze środowiskia dodano 6 lat temu

  W środowisku nazywają tę szkołę "Specjalną" , Bo wychowuje "specjalnych " -dzieci najbogatszych ,które nie chcą się przystosować do normalnego życia, do normalnych rówieśników. Wyrabia się w nich poczucie wyjątkowości ,polegające na gardzeniu innymi ," jeżeli tata nie ma merca albo bmv ."… Świetna decyzja ,żeby płacili za szkołę tak samo jak wszyscy w prywatnych szkołach.

  • Anonim dodano 6 lat temu

   Tak jak płacił wcześniej W. Kudelski, J. Myszkowski. Ciekawe kto jeszcze?

  • eee dodano 6 lat temu

   A co ci te dzieci winne? Przecież ich nawet nie znasz. Bo mają więcej niż ty?

 20. A dodano 6 lat temu

  I co z tego, że jest po 4 uczniów w klasie… Jak zbliżał się sprawdzian po klasie 6 rodzice przenoszą dzieci do szkół publicznych i…. Okazuje się, że poziom ucznia to średnia ocen 3,5 – 4,00. A w czym są najlepsi… W intrygach, oczernianiu i obrażaniu innych uczniów.

 21. Matka dodano 6 lat temu

  jacy ludzie sa nienawistni, zawistni, zlosliwi i niesprawiedliwi…to straszne!!!

 22. Występ Sitnika na wiecu KOD-u to była KOMPROMITACJA! dodano 6 lat temu

  ale b.dobrze, przynajmniej wiadomo kogo popiera, niech ludzie widzą.

  • Marek J. dodano 6 lat temu

   Przytocz chociaż jeden argument popierający twoją tezę. Nie wiem skąd ta zawiść, małostkowość, złośliwość i arogancja.

  • Marek J. dodano 6 lat temu

   Chciałbym Cię widzieć gdyby ta sprawa dotyczyła Ciebie lub kogoś Ci bliskiego.

  • śrut dodano 6 lat temu

   To mógł napisac tylko i wyłącznie człowiek Kudelskiego:D

 23. JA dodano 6 lat temu

  Mściwość i zawiść jest cechą ludzi MAŁYCH.
  I tyle !

 24. tytan dodano 6 lat temu

  Prezydentowi puściły nerwy bo ileż można słuchać jak to jesteśmy zadłużeni, a chodzimy do Aquaparku korzystamy z obwodnic chodzimy na lodowisko i oglądamy mecze na nowym stadionie, wszyscy korzystamy z rozbudowanej oczyszczalni ścieków. Tyle pracy zostało włożone by otrzymać dofinansowania na inwestycje . ….Jak By rządził Sitnik nie było by niczego jak u Kononowicza. Przypomnijmy sobie skargi na Pana Sitnika jak rządził OSIR-em. Pamiętamy skargi na stan tafli lodowej – oszczędzanie. Pamiętamy zamknięty parking od strony ulicy Prusa jakoś teraz jest cały czas otwarty.
  Czy chcemy Siedlce z przed kadencji Kudelskiego ale za to niezadłużone . Czy Siedlce bez wygód ale
  nie zadłużone. Ja chcę takie Siedlce jak są teraz jestem wdzięczny Panie Prezydencie Kudelski dziękuję. rób swoje nie patrz na oszołomów.

 25. Jan dodano 6 lat temu

  TYTAN TY NIE JESTEŚ OSZOŁOMEM TY JESTEŚ NIŻEJ TY JESTEŚ SMALCOWNIK WAZELINA NIESPRAWIEDLIWA A NA PEWNO CH…..M.amen

 26. danie(L) dodano 6 lat temu

  Popieram w całej rozciągłości

 27. dziadek dodano 6 lat temu

  chcąc karać innych trzeba samemu być czystym. Pan Prezydent wiele ma za uszami i niech sam się oczyści jak ma jeszcze honor to poda się do dymisji i samoukaraniu ze swoimi poplecznikami.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?