SPIN

Jak dobrze pójdzie, tunelem pojedziemy w połowie 2018

Beata Głozak niedziela, 20 marca 2016, 21:40 Siedlce

Nie w grudniu 2017 roku, a w połowie maja 2018 ma zakończyć się budowa tunelu w przedłużeniu ul. Kilińskiego. Po raz ósmy zmieniono termin rozstrzygnięcia przetargu.

Inwestycja, która była jedną ze sztandarowych wyborczych obietnic Wojciecha Kudelskiego znowu się opóźni. Tym razem termin wyłonienia wykonawcy przesunięto z 31. marca na 30. września tego roku, co ostatecznie zmieniło planowany termin zakończenia budowy tunelu o pół roku z 4. grudnia 2017 roku na 11. maja 2018.

tunel_rysunek

Powodem zmian ma być przesunięcie terminu rozstrzygnięcia wniosków w sprawie dofinansowania inwestycji w ramach programu Regionalny Instrument Terytorialny (RIT).

Tunel w ciągu ulicy Kilińskiego ma pełną dokumentację i pozwolenia, ogłosiliśmy też przetarg, ale ze względu na brak umowy z samorządem wojewódzkim musieliśmy przesunąć termin wyłonienia wykonawcy – mówił na początku marca wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki.

Razem z miastem na pieniądze w ramach RIT liczą powiaty siedlecki, sokołowski, łosicki i węgrowski. Samorządy wspólnie ubiegają się o dofinansowanie swoich planów.

Przetarg na budowę tunelu w przedłużeniu ul. Kilińskiego po raz pierwszy został ogłoszony tuż przed wyborami samorządowymi we wrześniu 2014 roku, a jego budowa miała zakończyć się 30. czerwca 2015 roku, czyli po zaledwie 10 miesiącach. Potem daty ulegały zmianie. Teraz inwestycja ma potrwać niemal 2 lata.

fot. archiwum Łukasz Pastor/info: własne i UM Siedlce

17 komentarzy

 1. bhp-owiec dodano 7 lat temu

  na zdjęciu widać pracownika łamiącego zasady prac na rusztowaniach, co wy na to?

  • bankier dodano 7 lat temu

   skup się na jakiejś pożytecznej robocie

   • skupiony dodano 7 lat temu

    A ty się nie rozpraszaj bo się dowiedzą co robisz w pracy i wylecisz.

  • Heheszek dodano 5 lat temu

   A co tu się wypławia? Już ide do płokułatuły!

 2. Zorro dodano 7 lat temu

  NIE TYLKO RĘCE OPADAJĄ JAK SIĘ SŁUCHA I PATRZY NA TYCH PISOWSKICH MENADŻERÓW Z BOŻEJ ŁASKI amen

  • podczaszy dodano 7 lat temu

   To zadziałaj żeby samorząd wojewódzki obsadzony przez PO i PSL i ich z bożej łaski menadżerów podpisał umowę 🙂 Wszystkim będzie lżej.

   • St dodano 7 lat temu

    Racja brachu! Pieniądze miały być w latach 2014 – 2020 a tu ni chu chu. Najpierw poprzedni rząd a teraz nieszczęściem warszawa blokuje inicjatywy i gra na czas.

   • ono dodano 7 lat temu

    To niestety to nie ten samorząd, o którym piszesz coś mi się zdaje, że to ten wojewódzki z "twoim" wojewodą

  • groszek dodano 7 lat temu

   Ręce opadają i nogi się uginają, jak się czyta takie komentarze! Takie przypadłości się leczy! Zorro by się obraził gdyby zobaczył taki hejt! Alleluja i do przodu!

 3. gość dodano 7 lat temu

  Jak dobrze pójdzie……

 4. sandokan dodano 7 lat temu

  Ciekawe! Kiełbasa przed wyborami!

 5. edyta dodano 7 lat temu

  w 2018 to trzeba będzie już remontować.
  A kiedy przejście dla pieszych???

 6. Zorro dodano 7 lat temu

  Groszek bo zdejmę maskę ty lizusie i ci przyłożę nie broń obłudy i pisowskiej propagandy za swój krótkotrwały stołeczek za parę tysiaków. amen alleluja i do przodu w prawdzie braciszku.

 7. Kupczyk nie za swoje dodano 7 lat temu

  Prośba do redakcji pieniądz kasa jest ważna ale nie najważniejsza ,od wszystkich drobnych politykierów nie przyjmujcie reklam bo stracicie więcej to znaczy wiarygodność a tego się nie da kupić .

 8. Cyt dodano 7 lat temu

  Pytanie do internatów, gdzie można dojechać z tunelu po stronie południowej?

  • Ani Mru Mru ... dodano 7 lat temu

   Wszędzie! 🙂

   • Cyt dodano 7 lat temu

    Twierdzisz, że wszędzie. To sprecyzuję dalej. Którędy można dojechać np w stronę os. Warszawska czy w stronę Łukowa? I pytanie dodatkowe, co zastąpi miejsca parkingowe na ul. Kilińskiego?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?