SPIN

Więcej policjantów na drogach w Święta

Aneta Borkowska czwartek, 24 marca 2016, 18:10 Siedlce

Za chwilę Święta Wielkanocne i na drogach zrobi się tłoczno. W związku z tym nad bezpieczeństwem czuwać będzie zwiększona liczba funkcjonariuszy.

Policjanci ruchu drogowego będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów  jak również egzekwować obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócą na prędkość. Drogówka zwróci też uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych. Będzie też zdecydowanie reagować na wykroczenia popełniane przez pieszych.

Kontrolowane będą pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton pod kątem zasadności przejazdu  – w pierwszy i drugi dzień Świąt obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów w godzinach 8-22 oraz w Wielką Sobotę w godzinach 18-22.

Wszyscy ci, którzy zdecydują się korzystać z publicznych środków transportu powinni zadbać by nie stać się ofiarą przestępstwa. Nie przechowujmy dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza czy kurtki. Zwróćmy uwagę na podręczne torby, nie pozostawiajmy ich bez opieki.

Policjanci pełniący służbę w święta zwrócą też uwagę na zachowania osób niewłaściwie obchodzących zwyczaje wielkanocne, a przede wszystkim „śmigus-dyngus”. Wylewanie na przechodniów nadmiernych ilości wody, rzucanie z wiaduktów czy okien na przejeżdżające samochody worków foliowych wypełnionych wodą, mogą spowodować uszkodzenie ciała, zniszczenie mienia bądź zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za takie między innymi czyny można ponieść odpowiedzialność karną.

źródło: KWP Radom

Komentarze (1)

 1. :/ dodano 5 lat temu

  KWP Radom bardzo fajna akcja.
  GRATULUJĘ POMYSŁU!!!
  Szkoda, że od święta robicie TO co powinniście
  na co dzień. Bez pozdrowień.

  Pozdrowienia natomiast dla załogi radiowozu
  nr boczny 312 co przysypia pod cmentarzem
  na ul. Cmentarnej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?