SPIN

Coraz więcej zdemolowanych przystanków

redakcja poniedziałek, 23 maja 2016, 23:55 Aktualnie, Siedlce

Kilkadziesiąt tysięcy złotych od początku tego roku wydał siedlecki magistrat na naprawę szkód dokonanych przez wandali. Wybite szyby w wiatach przystankowych, powyginane tablice z rozkładem jazdy czy zniszczone obiekty nad zalewem – to nie jest najlepszy czas dla obiektów użyteczności publicznej w naszym mieście.

– Nie wiemy z czego to wynika – zastanawia się Joanna Skolimowska – Szpura z wydziału gospodarki komunalnej siedleckiego ratusza. – Przez ostatnie dwa lata było naprawdę spokojnie. Cieszyliśmy się, że zaczęliśmy szanować wspólną własność, a tu proszę… To przykro, bo nowe wyposażenie, które chwilę wcześniej jest montowane za chwilę jest niszczone – przyznaje.

Urzędnicy dziwią się takiej agresji, bo przypominają, że w Siedlcach jest wiele miejsc, gdzie można spożytkować swoją energię.

– Są siłownie, także te na świeżym powietrzu, boiska czy inne obiekty sportowe, ale okazuje się, że nie są one tak atrakcyjne jak przystanki. Notorycznie wybijane są szyby w wiatach, wyginane ramki z rozkładami jazdy, niszczone są ławki nie mówiąc już o napisach, które pojawiają się w zasadzie każdej nocy – wylicza Skolimowska – Szpura.

Tylko w maju koszt zniszczonych szyb w wiatach oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych.

6 komentarzy

 1. kih dodano 5 lat temu

  A straż miejska niech dalej przewraca papiery zamiast zająć się małolatami, którzy bez żadnych skrupułów robią co chcą. Zobaczyć patrol straży graniczy z cudem.

 2. df dodano 5 lat temu

  Straż woli wypisywać mandaty za złe parkowanie

 3. pogromca wandali dodano 5 lat temu

  Wynika to z likwidacji kilka lat temu służby wojskowej i teraz nudzi się gówniarzom.

 4. orue@tlen.pl dodano 5 lat temu

  Pani Skolimowska – Szpura okazuje zdziwienie. Mówi, że są siłownie i inne obiekty sportowe, na których można wyładować nadmiar energii.
  Nic bardziej mylnego. Siłownie i sport są dla ludzi z kręgosłupem moralnym, silnych nie tylko fizycznie ale i mentalnie. Wytrwałych w ciężkiej pracy nad sobą i konsekwentnie dążących do wyznaczonego celu.
  Ludzi tych nie należy mylić z mętami, których przygniotłoby na ławeczce 30 kilo – i którzy tylko dykcie, szybie czy pleksi, potrafią udowodnić swoją wyższość.

 5. Elza dodano 5 lat temu

  Siedlce nigdy się nie ucywilizują. Trudno, trzeba się z tym pogodzić. A takie ładne to miasto, takie święte…

 6. Ewa dodano 5 lat temu

  niech nasza PP ruszy (…) i wylezie z radiowozów, dzielnicowi niech wyjdą w teren, a nie papierkami się bawią no i biurwy mundurowe niech wyjdą ze swoich pokoi i wezmą się do roboty…wtedy będzie spokojniej…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?