SPIN

Zakończenie kursu samoobrony

Aneta Borkowska środa, 6 lipca 2016, 17:27 Społeczeństwo

Wczoraj (5 lipca) odbyło się uroczyste zakończenie VII edycji specjalistycznego kursu samoobrony dla kobiet. Certyfikaty ukończenia szkolenia otrzymało 70 uczestniczek.

Od 13 maja mieszkanki pow. siedleckiego miały okazję uczestniczenia w specjalistycznym kursie samoobrony dla kobiet. Jak wskazywało zaangażowanie uczestniczek jak też frekwencja kurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy tego przedsięwzięcia, wśród których jest KMP w Siedlcach zadbali o to, aby oferta kursu nie ograniczyła się tylko do nauki technik samoobrony, lecz poruszała również inne kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Były to m. in. zagadnienia z zakresu prewencji kryminalnej i pomocy przedmedycznej.

Kurs składał się z 11-tu 2 godzinnych paneli szkoleniowych, które w większości stanowiły zajęcia z samoobrony prowadzone przez licencjonowanego instruktora samoobrony krav-maga i kapap (IV DAN) Marcina Lazurka. Podczas zakończenia tej edycji uczestniczki po raz pierwszy otrzymały również certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu pierwszej pomocy przedmedycznej.

autor: podinsp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

2 komentarze

  1. facet dodano 5 lat temu

    Panowie podajemy sylwetki kobiet na które należy uważać. Mogą być agresywne 🙂

  2. zatroskany dodano 5 lat temu

    no nie wiem czy panie które kończą ten sam kurs po raz siódmy pojęły o co w tym wszystkim chodzi!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?