SPIN

Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy – edycja IV

Aneta Borkowska środa, 16 listopada 2016, 08:50 Społeczeństwo

harcerze03

Od 4 do 6 listopada odbywał się zjazd Wędrowniczego Kursu Pierwszej Pomocy. Jest to już szósta edycja szkolenia, organizowanego przez Harcerski Klub Ratowniczy „Siedlce” działający przy Hufcu ZHP „Podlasie”.

W tym roku 20 kursantów z kilku Chorągwi ZHP rozpoczęło edukację pod okiem 5 Instruktorów Harcerskiej Szkoły Ratownictwa i blisko 15 członków Kadry Pomocniczej.

harcerze04

Uczestnicy poznali m.in. zasady własnego bezpieczeństwa na miejscu wypadku, następstwa działania ciepła i zimna oraz schemat Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej. Wszystkie bloki składały się z wykładów, pokazów i ćwiczeń tak, by każdy uczestnik mógł wykorzystać w praktyce zdobytą wiedzę.

Od zdobycia odznaki Ratownika ZHP kursantów dzieli już jedynie jeden weekend kursowy który odbędzie się w terminie 18.11-20.11.2016r. oraz pozytywnie zaliczony egzamin.

harcerze02

Należy podkreślić, iż w trakcie dotychczasowych edycji kursu, brązową odznakę Ratownika ZHP oraz tytuł ratownika zdobyło ponad stu wędrowników oraz instruktorów z terenu całej Polski.

tekst: dh Kamila Ułanowska / phm Andrzej Ryś

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?