SPIN

Trwa uroczystość wręczenia „Wawrzynów”

Aneta Borkowska czwartek, 8 czerwca 2017, 18:10 Siedlce

W Sali Białej trwa uroczysta gala wręczenia statuetek za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Statuetki w tym roku otrzymują: Beata Gulati, Anna Harke, Jarosław Skrobecki, Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa i Edyta Wójcik.

– Gdyby nie te osoby, którym przyznaliśmy nagrody to te sale, które wyremontowaliśmy stałoby puste – mówi Wojciech Kudelski, prezydent miasta. – Nie było łatwo wybrać laureatów – dodaje. 

BEATA GULATI

Jest wykładowcą w Instytucie Edukacji Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Pełni funkcję dyrektora Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na uczelni od 2001 roku. Jest pełnomocnikiem rektora ds. studentów niepełnosprawnych oraz prezesem Stowarzyszenia Popierania Edukacji Niepełnosprawnych „Hefajstos”. Z jej inicjatywy corocznie organizowane są Dni Integracji, które stały się wzorem dla siedleckich szkół integracyjnych i uczelni w całej Polsce.

ANNA HARKE

Instruktor, kierownik produkcji, aktorka, inspicjent, sufler, a także kostiumolog. Pracuje w Centrum Kultury i Sztuki od 2011 roku, od początku działając w Teatrze ES i Studiu Teatralnym im. Jacka Woszczerowicza. W ciągu 7 lat wyprodukowała 14 spektakli teatralnych. Jako aktorka zagrała w 10 przedstawieniach i przygotowała kostiumy dla 5 widowisk sceny teatralnej CKiS. Działała również w Biurach Organizacyjnych festiwali: Ogólnopolskie Spotkania Śpiewających Poezję RECITAL, Jazz Standard Festiwal, Siedlecki Rock Open Air Festival.

JAROSŁAW SKROBECKI

Od 26 lat związany zawodowo z Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. W okresie pracy w CKiS współrealizował wszystkie przedsięwzięcia placówki, będąc m.in. ich konferansjerem, inspicjentem, realizatorem technicznym, akustykiem. Był też współzałożycielem i członkiem grupy poezji śpiewanej „MacJaMa” prowadzonej przez Macieja Turkowskiego (grał na gitarze). W 1991 roku stworzył od podstaw Kino Studyjne „Centrum”, którym kierował przez 18 lat. Był pomysłodawcą, twórcą i prowadzącym cykle filmowe: Dni Filmu Polskiego, Młodzieżowa Akademia Filmowa, Wieczór Konesera, Wielkie Kino Na Bis, Nocne Maratony Filmowe, Edukacyjny Dyskusyjny Klub Filmowy. Dzięki tej działalności w Siedlcach pojawiały się wartościowe filmy artystyczne i edukacyjne, a publiczność miała dostęp do najważniejszych bieżących światowych i polskich produkcji filmowych.

MAŁGORZATA TRZASKALIK-WYRWA

Jest wybitnym ekspertem w dziedzinie sztuk muzycznych, popularyzatorką muzyki organowej i instrumentów, animatorką koncertów organowych. Od 2000 roku związana zawodowo z Siedlcami. Od 2002 roku jest pracownikiem Kurii Diecezjalnej Siedleckiej pełniąc funkcję wizytatora organistów oraz rzeczoznawcy do spraw instrumentów organowych. Od 2006 roku prowadzi wykłady z organoznawstwa i kameralistyki organowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest również pomysłodawcą społecznego programu „Magia Piszczałek” skierowanego do nieprofesjonalnych odbiorców muzyki organowej (dzieci, młodzież, seniorzy) mającego na celu przybliżenie konstrukcji organów i muzyki organowej w różnorodnych kręgach odbiorców. Małgorzata Trzaskalik Wyrwa jest również prezesem Stowarzyszenia PRO MUSICA ORGANA zajmującego się popularyzacją organów i muzyki organowej, ze szczególnym uwzględnieniem upowszechniania problematyki związanej z ochroną i konserwacją zabytkowych instrumentów.

To był rok bardzo miłych niespodzianek. W kwietniu nagroda Fryderyka dla płyty wydanej przez nasze stowarzyszenie. Dzisiejsza nagroda to też ogromne zaskoczenie. Jestem bardzo onieśmielona i jednocześnie się cieszę, że te inicjatywy organowe zyskały takie wyróżnienie. Jestem szczęśliwa.
Zbieramy teraz siły na drugą połowę roku, a planujemy festiwal i to nie tylko na jednym instrumencie, ale na wielu. I oczywiście zajmujemy się rozwijaniem programu „Magia piszczałek” dla przedszkolaków, dzieci szkolnych i seniorów. Tylko tym razem chcemy to zrobić trochę nowocześniej i marketingowo, dlatego wydamy kolorowanki organowe dla dzieci, komiksy dla młodzieży i broszury dla seniorów. 

EDYTA WÓJCIK

Wokalistka, instruktor wokalny i pedagog. Od kilkunastu  lat związana z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach, gdzie pracuje jako instruktor wokalny z dziećmi i młodzieżą. Związana z muzyką klasyczną i chóralistyką, pracowała ze śpiewakami w każdym wieku. Prowadziła m.in. zajęcia emisji głosu w Chórze Miasta Siedlce, chórze Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach oraz Chórze Seniora „Rafa”. Jest również założycielką Zespołu Wokalnego Sweet Angels, który powstał w 2007 roku, w wyniku poszukiwań nowych form artystycznych. Dużo uwagi poświęca pracy z młodymi wokalistami, rozwijając ich pasje w Studio Piosenki Singers, które w 2016 roku obchodziło Jubileusz XX-lecia istnienia. Jest instruktorem warsztatów wokalnych i pomysłodawczynią Konkursu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Debiut” (odbyło się już 5 edycji Konkursu), w którym uczestniczą wokaliści z całej Polski.

Czuję się naprawdę cudownie. To moja pierwsza nagroda. Pracuję w kulturze od 17 lat i nigdy nie robiłam tego dla nagród, ale oczywiście ona bardzo cieszy. Robię to bo to uwielbiam i zawodowo i prywatnie kocham kulturę. Muzyka była, jest i myślę, że będzie w każdym momencie mojego życia. Dzięki niej się wyciszam, odpoczywam, ale i szaleję. i chcę tym wszystkim zarazić młodych. Przez te lata pracy przez moje ręce przeszło bardzo wielu młodych ludzi, mają na swoim koncie wiele nagród i często zaczepiają mnie po tych latach, wspominamy i to jest cudowne. 

MECENAS SIEDLECKIEJ KULTURY

1. Złoty Mecenas Siedleckiej Kultury 2017 – Sawo–met Spółka z o.o.

2. Złoty Mecenas Siedleckiej Kultury 2017 – ARCHE S.A.

3. Złoty Mecenas Siedleckiej Kultury 2017 – FREZDROM Grzegorz Kazimierczak

4. Mecenas Siedleckiej Kultury 2017 – PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

5. Mecenas Siedleckiej Kultury 2017 – Zakład Utylizacji Odpadów Spółka z o.o.

6. Mecenas Siedleckiej Kultury 2017 – BMK Broker Ubezpieczeniowy Spółka z o.o.

fot. Bogusław Skarus / Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach

7 komentarzy

 1. kanapka dodano 3 lata temu

  nie smaruje się kromki starym masłem (zdjęcie)

  • kanapka dodano 3 lata temu

   po zmianie zdjęcia głupio brzmi i nie ma sensu.

 2. Zorro dodano 3 lata temu

  Dajcie siana, do niektórych i pod nie których się

  podpinacie, dziwię się tym niby mecenasom że wam ręce podają .amen

 3. Kiedy? dodano 3 lata temu

  Kiedy zostanie zakończone wręczanie wawrzynów?

  • Jak władze się zmienią dodano 3 lata temu

   Te nagrody nie będą miały żadnego sensu.
   Po co jakiś regulamin, zasady, gdy Prezydent daje nagrody swoim podwładnym jak premie.

 4. Do jednej z laureatek. dodano 3 lata temu

  Do jednej z laureatek.
  Jeśli "psiapsiółka" nominowała, bo ja jej to, a ona mi to, a jej mąż dyrektor, to z mównicy nie mówi się o tym bo szlam wychodzi na wierzch, słuchacze mają odruch …………

 5. 2 zdanie do jedne z laureatek dodano 3 lata temu

  I jeszcze do tej samej laureatki.
  Po co takie bzdury gadać, że kocha się tę psiapsiółkę najbardziej po mężu…Wczoraj czułam się, jakbym cofnęła się o 30 lat.Lewactwo rządzi i steruje tym miastem z drugiego fotela.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?