SPIN

Siedlce w pierwszej „setce” najbogatszych samorządów

Aneta Borkowska poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 17:08 Aktualnie

Prawie pięć i pół tysiąca złotych – tyle według Głównego Urzędu Statystycznego wynosi dochód Siedlec w przeliczeniu na jednego mieszkańca miasta.

GUS przedstawił właśnie ranking najbogatszych samorządów. Siedlce znalazły się na 98. miejscu wśród prawie dwóch i pół tysiąca wszystkich gmin w kraju. W zestawieniu GUS wzięto pod uwagę pieniądze jakie samorządy mają z podatków lokalnych i opłat oraz udziały w PIT i CIT, dotacje i środki z budżetu państwa, a także pozyskiwane środki unijne.

Najbogatszą gminą w Polsce, podobnie jak w latach ubiegłych jest Kleszczów w województwie łódzkim. W sumie gmin z dochodami sięgającymi ponad pięciu tysięcy jest 130.

Komentarze (1)

  1. roman dodano 4 lata temu

    Podzielić na 3 kasę dziadków ratusza z ich ustawianymi członkami rodzin "notarialnie" polipujących na miejskiej rafie i mamy Klondike albo co najmniej krzemową dolinę z epoki klanów kamienia łupanego…. A tak dla ścisłości to tylko bogatego stać na podarowanie Magellanowi 8 baniek….

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?