SPIN

Jubileusz 90-lecia „Kolejówki”

Aneta Borkowska wtorek, 17 października 2017, 07:50 Społeczeństwo

Przeszłość nie wraca jak żywe zjawisko / W dawnej postaci – jednak nie umiera; / Odmienia tylko miejsce, czas, nazwisko / I świeże kształty dla siebie przybiera.  

Słowa poety Adama Asnyka są potwierdzeniem znanej prawdy, iż przeszłość towarzyszy nam w życiu. Możemy iść z duchem czasu, ale wszelkie nowości powstają na fundamentach przeszłości. Tak też było z budynkiem szkoły przy ulicy Chopina w Siedlcach. Ma on bogatą historię, sięgającą międzywojnia.

13 października świętowaliśmy Jubileusz 90-lecia Szkoły, a dokładniej 90-lecie powołania do istnienia Średniej Szkoły Zawodowej Żeńskiej, szkoły która dała początek teraźniejszej oraz 80-lecie od czasu rozpoczęcia budowy, dzięki której do dzisiaj istnieje budynek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6.

Tę szczególną dla nas uroczystość połączyliśmy z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. I nie było tu żadnej przypadkowości. Mogliśmy dzięki temu wyrazić wdzięczność dyrektorom, nauczycielom, pracownikom, władzom samorządowym, oświatowym, którzy przyczynili się do rozwoju szkoły i zadbali, by w jej budynku uczyli się uczniowie.

Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Urzędu Miasta Siedlce, Delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach, a także dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy, emeryci i rodzice.

Więcej informacji na stronie internetowej szkoły www.zsp6siedlce.pl

tekst: Monika Kowalczyk/ ZSP6 Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?