SPIN

Wybory w Siedlcach. W drugiej turze Tchórzewski z Sitnikiem

redakcja niedziela, 21 października 2018, 21:01 Siedlce

O godz. 21. zamknięto lokale wyborcze. Polacy uprawnieni do głosowania od godz. 7 wybierali wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, a także radnych gminnych, powiatowych i sejmików wojewódzkich.

Siedlczanie wybierali władze samorządowe w 4 okręgach wyborczych w 43 obwodach głosowania. Uprawnionych do głosowania w naszym mieście było 60 605 osób. Siedlczanie głosowali na prezydenta miasta, radnych miejskich i radnych do sejmiku województwa mazowieckiego.

Swoich kandydatów do siedleckiej rady miasta wystawiły 4 komitety (to o 3 mniej niż w ubiegłych wyborach): KUKIZ’15, Prawo i Sprawiedliwość, Bezpartyjne Siedlce i Lepsze Siedlce. W sumie komitety zgłosiły 124 kandydatów do rady miasta.

W walce o fotel prezydenta Siedlec swoich kandydatów wystawiły 4 komitety wyborcze.

1. Ciuhak Marek – KUKIZ’15,

2. Daniel Magdalena – Lepsze Siedlce,

3. Sitnik Andrzej – Bezpartyjne Siedlce,

4. Tchórzewski Karol – Prawo i Sprawiedliwość

Druga tura wyborów wójta, burmistrza, prezydenta miasta – 4 listopada – odbędzie się tam, gdzie w dzisiejszym głosowaniu żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad połowy głosów.

To będzie baaardzo długa noc wyborcza. Na razie nie mamy żadnych konkretnych informacji o wynikach głosowania. Wszystko przez to, że w tegorocznych wyborach po raz pierwszy powołano komisję ds. ustalenia wyników głosowania. Ma ona inne zadania niż komisja ds. przeprowadzenia głosowania. W poprzednich latach wszystkie prace wykonywała jedna komisja. Komisja ds. przeprowadzenia głosowania przekazuje komisji ds. ustalenia wyników dokumenty.

Pierwsze nieoficjalne wyniki – w obwodzie w urzędzie pracy – K. Tchórzewski – ok. 248,  A.Sitnik – ok. 168, M. Daniel – ok. 134.

Według pierwszych baaardzo nieoficjalnych informacji wszystko wskazuje na drugą turę między Karolem Tchórzewskim a Andrzejem Sitnikiem. Karol Tchórzewski ma przekroczyć 40 proc. a Andrzej Sitnik ok. 34 proc.

Kolejne wyniki – komisja przy Mireckiego – Karol Tchórzewski – 440, Andrzej Sitnik – 370, Magdalena Daniel – 170

Godz. 2.23 – nieoficjalne dane: Karol Tchórzewski – ok. 44 proc., Andrzej Sitnik – ok. 33 proc i Magdalena Daniel – ok. 20 proc.

61 komentarzy

 1. Siedlczanin dodano 3 lata temu

  mam nadzieję, że poznamy już jutro

  • Wyniki znane ..TERAZ TYLKO KAROL, Sitnik pogrąży miasto dodano 3 lata temu

   Karol to jedyna nadzieja na rozwój Siedlec

   • ktoś dodano 3 lata temu

    chyba nadzieja na kontynuowanie dalej układów

 2. Bodek dodano 3 lata temu

  Tylko Karol Tchórzewski. Gratuluję wyniku i życzę powodzenia w drugiej turze.

 3. y. dodano 3 lata temu

  A. Sitnik całkiem mocno, jak na względnie słabą kampanię (w porówn. z K.T.). Przełomu w drugiej turze nie przewiduję, ale zobaczymy… Widać, że ludzie mają już dosyć i chcą po prostu rozwalić obecny system.

 4. Do y. dodano 3 lata temu

  Fakt- A.sitnik bardzo mocno, ale biorąc pod uwagę naganianie wyborcowę Pani MD. PiS w Siedlcach i tak wygrywa, a cała kampania była anty, a mimo to to AS wchodzi do 2giej tury i to z dużą przewagą.
  A nawet z szyldu swojej ukochanej nowoczesnej Pani MD zrezygnował w na potrzeby kampanii

 5. ztejsamejstrony dodano 3 lata temu

  Liczyłem, że MD zdobędzie 8 % . Pan Chaberski "młody wilk" PO pewnie zdobyłby więcej. Pamiętacie, że M. Dobijański miał lepszy wynik a nie wiadomo dlaczego Platforma mało na niego stawia.

  • Dobijański miał lepszy wynik? dodano 3 lata temu

   Kiedy?

 6. Od urodzenia Siedlczanin dodano 3 lata temu

  Czas na zmiany. Trzeba przewietrzyć to skostniałe środowisko.

  • PO TO DNO dodano 3 lata temu

   Jak puściłeś bąka- to sam sie przewietrz.Czy nie zdajesz sobie sprawy, ze swoim komentartzem szkodzisz Siedlcom.Pomyśl- K.tchórzewski ma za sobą partie rzadzącą i rząd , a kogo ma w strukturach rządu – bez urazy Pan Sitnik ?.Czy nie przysłowiową " fige z makiem" ?.Siedlczanie- dla dobra Was i waszych bliskich -obudzcie sie z letargu.Zachnijcie realnie myśleć !!!

 7. Wojciech dodano 3 lata temu

  Karol Tchórzewski jedyna gwarancja rozwoju miasta Siedlce.

  • Anonim dodano 3 lata temu

   Oby Nieeee!!!

  • y. dodano 3 lata temu

   @ Wojciech KT t o na pewno nie jedyna gwarancja rozwoju miasta. Na pewno ma lepsze wejścia i dostępy do finansowania zewnętrznego – to pewne – i dzięki temu możliwe, że byłoby dużo pieniędzy na inwestycje. Tylko teraz pytanie – czy głosować na niego dla pieniędzy czy głosować na kogo innego dla idei?

   • Bodo dodano 3 lata temu

    Słuchałem wystąpień KT w kampanii, naprawdę niewiele było tam "wycieczek" do konkurentów, a jeśli już to zazwyczaj popartych konkretnymi przykładami. Ma program, który jest możliwy do spełnienia przy poparciu zewnętrznym i jeżeli to zrobi co obiecuje to warto na niego zagłosować.

 8. Anna Siedlczanka dodano 3 lata temu

  Tchórzewski pewniak w drugiej turze!!!

  • nie Anna dodano 3 lata temu

   Zobaczymy!!!

   • Anna Siedlczanka ma rację dodano 3 lata temu

    II turę bierze Karol.
    Sitnik, jak sądzę, nawet nie chce wygrać. To by go przerosło. Przerżnie wysoko – bo taki zapewne ma plan. I nic więcej.

  • .... dodano 3 lata temu

   Zgadzam się

 9. Komandor Strefy Wiatru dodano 3 lata temu

  Do wyborców p. Magdy Daniel.

  To prawda – nie udało się. W naszym małym, PIS-owskim Ciemnogrodzie nie udało się posadzić w prezydenckim fotelu osoby oświeconej, o nieskazitelnej reputacji i światopoglądzie współczesnego Europejczyka, wolnej w od nakazów jakiejkolwiek partyjnej dyscypliny lub obrzydliwych "klauzul sumienia". W drugiej turze wyborów wybierać więc musimy między niepiśmiennym Synkiem Tatusia a WF-istą Znikąd. Fatalnie – siedlczanie, po raz kolejny, zmarnowali szansę na prawdziwą Zmianę i – z dużym prawdopodobieństwem – miasteczko pozostanie w lidze "B-Wschód", czyli na niechlubnym zadupiu cywilizacji (patrz: wynik wyborów w dużych ośrodkach miejskich). Dalej więc szerzyć się tu będzie monowładza Buców, patologia 500+ i katolicki szariat. Wstyd! Ale – w obliczu (nieuchronnej na szczęście) II tury wyborów prezydenckich – możemy jeszcze coś zrobić. Wyborcy p. Magdaleny Daniel! Ruszcie teraz "cztery litery" i w dogrywce głosujcie na Sitnika pamiętając, że głos n i e o d d a n y na niego w drugiej rundzie, to głos oddany na reżimowego Znajdę. To zgoda na dalsze zadłużanie miasta, na rządy niekompetentnych Pajaców i pokorne lizanie pierścienia Szarej Eminencji. Do roboty, ludzie! To się jeszcze da zrobić!

  • Ktoś dodano 3 lata temu

   W pełni popieram. Dość rodzinnego biznesu.

   • unkas dodano 3 lata temu

    Żeby nie wiem jak pani MD była oświecona to jest skrajnie niekomunikatywna i ta cecha już skreśla ją jako prezydenta.Po za w Siedlcach nie ma lekarzy z pierwszej ligi bo ci zawsze lądują w W-wie.

  • And dodano 3 lata temu

   Zgadzam sie

  • Mucha dodano 3 lata temu

   Popieram, czas na zmianę, skończyć z tym skostniałym układem i rodzinnymi koneksjami

  • Bodo dodano 3 lata temu

   Wmawiasz ludziom jak mają głosować i czym się kierować, ale to są wyłącznie Twoje kryteria. Dla mnie doświadczenie zdobyte od innych, zwłaszcza gdy są to politycy z pierwszych stron gazet, poparte własną pracą z sukcesami (PEc) jest dostatecznym powodem dla którego zagłosuję na Karola Tchórzewskiego

   • KSW do Bodo dodano 3 lata temu

    Jeden, Bodo! Wymień choć jeden "sukces" T.K. w PEC, którego rzeczywistym autorem nie byłby K. Figat! Choć jeden…
    Albo choć jeden etacik, którego Karolkowi nie załatwiłby mu Tata. Jeden…

    • Siedlczanin od urodzenia dodano 3 lata temu

     Wymień choć jeden sukces radnego Andrzeja Sitnika!

  • Do KSW dodano 3 lata temu

   Jeśli nie wiesz dlaczego ekipa przez ciebie uwielbiana przegrała wybory parlamentarne i straciła władzę w kraju, to uważnie przeczytaj swój tekst. I tak ze 100 razy to może zrozumiesz, gdzie tkwi problem.
   PS
   Dla ułatwienia dodam, że jako człek z zadupia mam tyle samo głosów w wyborach co ty.

   • KSW dodano 3 lata temu

    …a może Ty poczytał(a)byś cyferki pod słupkami wyborczych statystyk? Tak ze sto razy? Dla ułatwienia – przyda Ci się kalkulatorek (koalicje). Wtedy zrozumiesz, że już nie ma problemu. Za rok Naród wymiecie Was z Parlamentu, a za dwa lata przewietrzymy salony Pałacu przy Krakowskim Przedmieściu. I tyle, Człeku z Zadupia. Was już nie ma.

    • Do KSW dodano 3 lata temu

     Nikt mnie znikąd nie wymiecie, bo ja nie jestem parlamentarzystą. Nie bryluję też na salonach a salonów warszawki nie lubię. A na dodatek nie jestem związany z ŻADNĄ partią i nigdy nie byłem. 🙂
     A salony trzeba przewietrzyć, tu zgoda. I może wreszcie te salony wypadałoby przewietrzyć. Bo nie ma żadnego powodu aby ludzie z tzw (przez ciebie) zadupia utrzymywali swoją ciężką pracą ludzi przyssanych do różnych ssawek. Więc powtórzę za tobą "wietrzymy salony". 🙂 🙂

  • do KSW dodano 3 lata temu

   Przeczytałem z uwagą, mimo, że nie byłem wyborcą MD. Dziwi mnie, że w ogóle ktokolwiek na nią głosował. Z tego co pamiętam, to nie dalej jak niespełna rok temu, pani MD była w koalicji z PIS – lokalnie… i równocześnie w opozycji – będąc w Nowoczesnej. Trudno o spójny przekaz do wyborców i klarowny wizerunek, będąc w takim rozkroku ideowym. Pani Daniel dostała w Siedlcach wymuszone 20% tylko dzięki poparciu KLS, w tym głównie PO. W mojej ocenie była słabym kandydatem i razem z pozostałymi członkami KLS, pociągnęła w Siedlcach PO w dół. Gdyby MD startowała tylko z poparciem .N – pewnie by do 3% nie dobiła.
   Natomiast, jeśli chodzi o nawoływanie do głosowania w drugiej turze na Sitnika, jak najbardziej popieram!
   Po 3 kadencjach Prezydenta z PIS, zmiana tego układu wyjdzie na dobre i Siedlcom i PIS. Poza tym, Prezydent z nadania ojcowskiego, to dla mnie, jako wyborcy, niesmaczne.

  • fanga dodano 3 lata temu

   Ale co to była za kampania tej Pani Daniel? Tchórzewski w spotach opowiadał o konkretach, a ona "sprawmy by nasze Siedlce były lepsze…." Co ot ma być? Kto to wymyśla? I na koniec ta afera na fejsbuku z bakterią kałową i pokerzystą"
   Sztab do wywalenia!

  • Siedlczanin od urodzenia dodano 3 lata temu

   Wypraszam sobie aby o moim mieście, o naszym mieście, ktoś pisał ciemnogród!

 10. astra dodano 3 lata temu

  brawo p.Sitnik oby pan wygrał

 11. obserwator dodano 3 lata temu

  Brawo Karol Tchórzewski!
  Przy tak negatywnej i szkalującej dobre imię kampanii przeciwników, działających w imię zasady wszystkie chwyty dozwolone to świetny wynik młodego człowieka.

  Powodzenia w II turze!

 12. ona dodano 3 lata temu

  nie wiem dlaczego , ale jak patrzę na Tchórzewskiego juniora , to mam wrażenie że to brat bliżniak obecnego premiera rządu.Taki sam grymas…

 13. rodzic dodano 3 lata temu

  ja tam jestem za Panem Sitnikiem, odsuńmy PISowców od stołków

  • dziecko dodano 3 lata temu

   Idź ojciec do lekarza specjalisty, ja cię leczyć każę.

 14. MD dodano 3 lata temu

  Nie głosowałem w 1 rundzie, ale zagłosuję na Silnika.
  Mam dosyć wszelkich klanów rodzinnych w Siedlcach.

 15. Pap dodano 3 lata temu

  Myślę że ta mafię rodzinną w UM Siedlce p.Andrzej rozgoni i zaczną funkcjonować zdrowe standardy co wyjdzie na dobre Siedlcom i jej mieszkanicom

 16. marson dodano 3 lata temu

  brawo p. Sitnik, brawo wyborcy,.pokonamy tchórza karolka z pis-u

 17. Do Pap dodano 3 lata temu

  Pan AS już buduje własną mafię a jak ją wprowadzi do UM to dopiero będziesz zdziwiony, chyba że jesteś jednym z sitnikowych żołnierzyków i czekasz na zapłatę

  • Ktoś dodano 3 lata temu

   Każdy chce współpracować z ludźmi, którym ufa i dlaczego od razu to ma być mafia?
   Pan AS nie będzie czekał na widzimisię Szarej Eminencji.

 18. 2 skrzydła anioła dodano 3 lata temu

  Nowy Prezydent i Jego nowe spojrzenie na nasze miasto daje szansę na lepszy rozwój. Ani polityka, ani miasto nie mogą być jednostronnie zdominowane, bo to zubaża rzeczywistość. Równowaga w życiu społecznym musi być. To zapewni tylko kandydat inny niż z PiS. Panie Andrzeju, dobrze, że Pan jesteś w naszym mieście i równoważysz PiS-owskie skrzydło. Wszak anioł ma skrzydła oba ***

  • Do Ktoś dodano 3 lata temu

   Ładnie zarzuca się kolesiostwo a samemu do Ktoś już czek na posadę w UM. Zrzuta trzeba zrobić! Pan Kudelski nikogo w UM nie zwolnił a teraz widzę niezłą jadkę. Ludzie z UM już mogą się bać.

   • Ktoś dodano 3 lata temu

    O czym piszesz? Nigdy nie należałem do żadnej partii, nie pracowałem w urzędach i jako emeryt nie interesuje mnie żaden urząd. Chyba po sobie Pan(i) sądzi, że nie można wyrazić po po prostu swojej opinii bez żadnych urzędów na oku.

 19. Obserwator dodano 3 lata temu

  Tak patrzę na realia to jakoś nie widzę Pana Sitnika jako prezydent. Przecież nie ma większości w radzie miasta. Dokładnie nie wiem się dzieje w samorządzie ale Prezydent jest do wykonywania zadań postawionych przez rade a jak nie ma swoich radnych to co dalej? Jakie propozycje?

 20. vvv dodano 3 lata temu

  PIS to partia antyeuropejska. Łamiąc konstytucję i niszcząc sądownictwo wyprowadza Polaków z UE-ej. Poza tym to partia antysamorządowa. Chcą samorządami zarządzać z Nowogrodzkiej. Oprócz tego to partia przesiąknięta nepotyzmem i kolesiostwem. Siedlczanie! Wybór należy do was. Czy chcecie być ze wschodem czy z zachodem Europy. Mieć otwarte granice czy zamknięte. Decydować o swoim mieście, czy oddać władzę w obce partyjne ręce. Duże miasta już się przebudziły i zadecydowały. Przebudźmy się i my. Chcę wolnego i demokratycznego państwa i miasta.Mam nadzieję, że Wy też. Dlatego idźmy wszyscy do wyborów za 2 tygodnie i wybierajmy. Ja popieram pana Sitnika! Pozdrawiam wszystkich Siedlczan.

  • Siedlczanin dodano 3 lata temu

   Ech… człowieczku tefałenem połamany …

   • Gość dodano 3 lata temu

    A ty człowieku jesteś otumaniony przez "narodową" TV, "prawdomówną" , która zamiast podawania rzetelnych wiadomości, prowadząi na okrągło kampanię wyborczą w Wiadomościach.

  • Do vvv dodano 3 lata temu

   PiS to partia antyueropejska. Nie zauważyłem. A szkoda. 🙂

 21. dyżurny dodano 3 lata temu

  Czy można gdzieś zobaczyć wyniki głosowania na tych kandydatów, którzy nie dostali się do rady miasta?

  • Aneta Borkowska dodano 3 lata temu

   Oczywiście na stronie PKW – poniżej link bezpośrednio do wyników na siedleckich radnych:

   https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/146400#results_elect_council

 22. Siedlczanie -pomórzcie spełnić marzenie siedlczan dodano 3 lata temu

  Życzyłbym siedlczanom – Prezydenta- K.Tchórzewskiego – mój kandydat i I Zastepcy Prezydenta-Daniel- kandydat żony.Połaczenie młodości z doświadczeniem to byłby kapitał Siedlec

 23. Niech przyszłość będzie lepsza dodano 3 lata temu

  W Radzie Miasta minimalna przewaga PIS nad LS i BS.
  Teraz potrzebny jest Prezydent, który będzie pracował ze wszystkimi, rozmawiał ze wszystkimi, działał dla lepszej przyszłości wszystkich Siedlczan.
  Postawmy na rozwój, odrzućmy rozpamiętywanie przeszłości i podziały.

 24. Lusia dodano 3 lata temu

  Po rozmowach ze sztabem Sitnika wiem ,ze w Siedlcach skończy sie panowanie pewnch klanów i koterii.Połowa urzedników z : Urzedu Masta ,Spółek miejskich ,Szkół itp bedzie wywalona na " zbity łeb " w I miesiącu urzedowania nowej koalicji.Reszta już od dzisiaj- niech trenuje -UKŁONY -dla nowego Pana i Władcy-Pana Sitnika a jak nie to kopa pod………Sitnik – Prezydent niech żyje , niech żyje……..

  • Mamusia dodano 3 lata temu

   Lusia! Czy wiesz dziecko co napisałaś? Czy wiesz co to jest prawo pracy? Czy wiesz jakie są konsekwencje rozwiązania umów o pracę? Czy masz pojęcie o rozwiązywaniu stosunków pracy np. z nauczycielami?Życzę powodzenia w działaniu z takim podejściem do rzeczywistości. W życiu zwycięża tylko głupi; mądry widzi przed sobą zbyt wiele trudności i traci pewność siebie zanim zacznie działać.

 25. punia dodano 3 lata temu

  Tak czytam te wszystkie komentarze i mam wrażenie , że sztab p.Sitnika pracuje na pełnych obrotach,co kochani państwo chcecie od K.T co możecie jemu zarzucić chyba tylko to że jego ojciec jest ministrem / ale to nie jego wina.Tak wszyscy martwią się o przyszłość Siedlec , a co takiego złego wydarzyło się w naszym mieście przez ostatnie lata? Głosujcie na Karola Tchórzewskiego to naprawdę wartościowy człowiek a przede wszystkim uczciwy.

  • Podległy pracownik dodano 3 lata temu

   Przy głosowaniu w II turze zrobie sobie zdięcie karty do głosowania- tak na wszelki wypadek,głosując na Sitnika- jak przjdzie bede zabezpieczona jeśli NIE -skasuje zdięcie.A ukłony juz przed lustrem trenuje

 26. Anonim dodano 3 lata temu

  A czy o emerytach i rencistach ktoś myśli ? Toż to wielka grupa wyborców, która może zmienić końcowy wynik wyborów. Proszę tę grupę wziąć pod rozwagę. Chyba że nie pójdą do urn z uwagi na wysokie ceny lekarstw ( także okularów ) i czynszów mieszkaniowych.

 27. Starszy człowiek dodano 3 lata temu

  Co ze starszymi ludżmi – emerytami z niskimi emeryturami.? Ceny leków, okularów, żywności, opłat za mieszkanie -w górę. Jak żyć?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?