SPIN

Konferencja ws. ARMS. Duże straty. Duże nagrody

redakcja poniedziałek, 25 lutego 2019, 11:18 Siedlce
konferencja ARMS

Zaczęła się konferencja prezydenta Siedlec. Chodzi o sytuację w ARMS Siedlce i odwołanie prezesa spółki Grzegorza Orzełowskiego. Przedstawiono prezesa spółki Pawła Truszkowskiego.

Jak powiedział prezydent Siedlec Andrzej Sitnik, w ocenie rady nadzorczej w odniesieniu do strat jakie wygenerowała spółka, czyli prawie 6,8 mln złotych za rok 2018, wypłacanie premii i nagród było kontrowersyjne. Jak poinformował prezydent Siedlec premie wypłacone za 2018 to ponad 700 tysięcy złotych a nagrody uznaniowe ponad 154 tys. Z kolei ryczałty samochodowe otrzymywało 14 osób. Rada nadzorcza miała wątpliwości dotyczące zatrudnienia w marcu dyrektora ds. inwestycji, podczas gdy inwestycji dużych nie było.

Andrzej Sitnik: Nie nazywajmy tej sytuacji niegospodarnością, bo to może nieść za sobą konkretne konsekwencje prawne.

Prezydent i nowy prezes spółki nie byli w stanie odpowiedzieć na pytanie jaka kwota ze wspomnianych ponad 6 mln złotych, była kwotą, której nie da się uniknąć (amortyzacja, podatek od nieruchomości), a jaka wskutek zarządzania.

Dlaczego bez konkursu? W ocenie rady nadzorczej przeprowadzenia konkursy wiązałby się z pozostawieniem spółki bez prezesa. Z nowym prezesem podpisano kontrakt na czas nieokreślony.

Andrzej Sitnik: Rada nadzorcza zwróciła się do mnie z pytaniem czy mam kandydata na stanowisko prezesa spółki. Wskazałem p. Pawła Truszkowskiego. Rada nadzorcza spotkała się z nim, przeprowadziła rozmowę bez mojej obecności. Wskazałem tylko jedną osobę. To, że nowy prezes startował z listy Bezpartyjnych Siedlec nie ma żadnego znaczenia.

Paweł Truszkowski: Posiadam wykształcenie prawnicze, kilkunastoletnie doświadczenie kierownicze. To co było dobre i służyło miastu będzie kontynuowane.

fot. Olga Osińska RDC

19 komentarzy

 1. mieszkaniec dodano 2 lata temu

  Cytat:
  To, że nowy prezes startował z listy Bezpartyjnych Siedlec nie ma żadnego znaczenia.

  I tak powinno według mnie być. Nie patrzeć czy ktoś jest z: PiS-u, PO, Bezpartyjny czy z innej partii tylko zatrudniać osoby na stanowiskach prezesów, które mają pomysł na rozwój tej spółki i jak ona ma najlepiej służyć mieszkańcom.

  • Wojciech dodano 2 lata temu

   Tylko że z konferencji wynika, że ten Pan nie ma pomysłu na Spółkę. Nawet Sitnik musiał odpowiadać na pytania kierowane do niego. Dwie kartki w notesie miał i nie zdążył się nauczyć prze sobotę, niedzielę za co wyrzucili Orzelowskiego i jaki jest wynik finansowy za 2018r. Żenada. On powinien wiedzieć bez zająknięcia takie sprawy, żeby dobrze się pokazać. To jaki to fachowiec. Skącz Pan wstydu oszczedź. Proponuję referendum. Odwołać Sitnika.

   • DVB dodano 2 lata temu

    "Skącz Pan"? Podstawówki Wojciech nie ukończył, czy oceny stawiali po znajomości? Wstyd z takimi brakami języka polskiego!

    • Darek dodano 2 lata temu

     Zgadza się. 9 lat temu byłem w szpitalu a sąsiadem był były, emerytowany już nauczyciel , który uczył Kudelskiego w szkole podstawowej – chyba w Sterdyni lub w okolicach. Jego słowa: " Takiego (…) już nigdy więcej w życiu nie edukowałem"… Bardzo miły i inteligentny człowiek.

  • bardzo słabe te rządy "nowego" prezydenta dodano 2 lata temu

   Tylko nieudolne próby ukontentowania swoich kolesiów. Tylko niedomówienia, pomówienia i pogróżki zamiast wizji rozwoju dla Siedlec. Zero nowych pomysłów. Skąd fundusze na rozwój miasta, skąd wyrównania dla nauczycieli kiedy za chwilę pewnie wywalczą podwyżki ? A jak nie ma nowych inwestorów chętnych aby zainwestować w tym mieście, to z czego Pan pokryje potrzeby, podwyżki, bieżący budżet ? Deweloperzy za chwilę już przestaną budować w Siedlcach bo młodzi ludzie już uciekają z tego miasta. Obie uczelnie tracą studentów z dnia na dzień. Żeby mieć na światło, na działania statutowe miasta zabierze się najsłabszym, najmłodszym i tym którymi powinien Pan się najbardziej opiekować -dzieciom i młodzieży na sport? Jak długo będzie trwał proces osobistych rozliczeń z trenerami z przeszłości a kiedy zacznie Pan myśleć o bieżących interesach tego miasta i jego mieszkańców ? I ten żenujący klekot klakierów niby "bezpartyjni" , którzy najwyraźniej nie legitymują się do tej pory żadnymi wybitnymi osiągnięciami w sprowadzeniu inwestycji do miasta a tylko trudnią się obrażaniem i poniżaniem innych. żałosne

 2. olo dodano 2 lata temu

  To ładnie się bawili za nasze pieniądze.

 3. Dzień Sportów Ekstremalnych dodano 2 lata temu

  No to zobaczymy, czy będzie kontynuowane

 4. Makiela dodano 2 lata temu

  Patologia! Kto się na to nabiera!? Premia uznaniowa jest stosowana w większości firm. ARMS zatrudnia ponad 100 osób, więc 700 tysięcy brutto w skali roku to nie jest jakaś mega kwota.
  Nagrody, jak mniemam są dla pracowników, którzy dymają nadgodziny na ciągłych imprezach.
  We wszystkich Spółkach był jednoosobowy Zarząd i jakoś się dało zrobić konkurs. A tu trzeba było wsadzić swojego kolesia, który był szefem kampanii wyborczej i tyle!
  Przeproś Pan, a nie kłamiesz w żywe oczy!

 5. anna dodano 2 lata temu

  to sie nie miesci w głowie, zamiast nowych ulic w siedlcach , ładnego oswietlenia , dotowania gospodarki odpadów , pieknych zielenców i kwietników ..poprawienia chodników , czy kanalizacji dla niektórych ulic
  .rozkradziono pieniadze nas wszystkich ..!!! tylko (…) te puste złodziejskie łby

  no granda

 6. piotr dodano 2 lata temu

  żądamy zawiadowinia prokuratury i zarzutów za niegospodarnosc w siedlcach …..pilnie trzeba ukarac złodzieji piniędzy pod przykrywką nagród

 7. argumenty z kosmosu dodano 2 lata temu

  Jeżeli regulamin wynagradzania przewiduje premie, to te 700 tys w skali roku na jednego zatrudnionego daje pewnie coś 500 zł miesięcznie???? A nagroda daje średnio coś 1300 zł. Słyszałem iż tam pracuje plus minus 120 osób.i tak wyliczyłem. Naprawdę "bajońskie sumy" A średnia płaca pewnie poniżej średniej krajowej. I o co kopie kruszyć?????

 8. HUra, jak nam dobrze było! dodano 2 lata temu

  Hura, Ale było dobrze.
  Tu jeszcze szły pieniądze od sponsorów. Jakie, czy się dowiemy?

 9. Szybko, niezwłocznie dodano 2 lata temu

  Należy jak najszybciej przekazać adresy IP odpowiednim osobom by w razie czego mogli się odgrywać.

 10. Barbara 123 dodano 2 lata temu

  Troche inaczej to wygląda jak się czyta komentarz Pana orzelowksiego. Odwołano akurat kogoś kto jest najlepszym zarządzającym w spółkach. Miały być konkursy. Pan Sitnik się osmieszyl

 11. delfin dodano 2 lata temu

  ciekawe czy zwolni kierownika basenu. na fb strasznie hejtowal Sitnika.

 12. trochę zdegustowany dodano 2 lata temu

  no i obejrzałem tzw konferencję trochę z rozrzewnieniem przypominając sobie czasy niedoścignionego Jerzego U – jeszcze brakuje ale idą we właściwym kierunku

 13. miejscowy dodano 2 lata temu

  co do oszczędności to zmiany w siedleckiej straży są konieczne, należy przewietrzyć dwór Garuckiego razem z nim samym. aby zatrudnić kolegę z wojska, wymyślił stanowisko kierownika, kierownika od 4 strażników z monitoringu, za miesięcznie ok 4 tys do ręki plus nagrody od komendanta, kierownik oczywiście emeryt i zero pojęcia o pracy mu podległych, ale to nie wszystko, kierownik w straży poznał miłość swojego życia – księgową zatrudnioną do ok 20 osób za ponad 4 tys plus nagrody, tak więc przez około 8 lat, zapłaciliśmy wszyscy za ten duet około 1 mln złotych, jest jeszcze emeryt były policjant róznież zbędny jak tych dwoje, oczywiscie w/w pracują od pn do pt, od 8 do 16, inaczej niż straznicy, którzy tak samo jak policja, pytanie za 10 pkt, co powinien zrobić Prezydent z taką kadrą kierowniczą. hmm?

 14. Handlująca koperkiem dodano 2 lata temu

  Z tego co słyszałam w SM pracuje dwadzieścia kilka osób z czego w kadrze kierowniczej kilku emerytow mundurowych może podobnie jak w innych jednostkach potrzeba świeżości, a tak swoją drogą ciekawe jakie tam by wyszły nieprawidłowości

 15. Gatuso dodano 2 lata temu

  Puścić Piątka w wyjściowym składzie?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?