SPIN

Akcja „Szkoła do hymnu”

Aneta Borkowska niedziela, 17 listopada 2019, 12:46 Społeczeństwo

Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 27 w Siedlcach włączyło się do akcji odśpiewania czterech zwrotek hymnu narodowego w ostatnim dniu roboczym przed Świętem Niepodległości – w piątek 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11.

Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy Rekord dla Niepodległej, w której uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą, a zachęcał do wydarzenia Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży.

W odśpiewaniu hymnu, dumnym przedszkolakom i nauczycielom towarzyszyła Alina Dudek, starszy wizytator delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach, która pogratulowała obywatelskiej postawy, wyrażając radość z tak krzepiącego wykonania hymnu.

Etap przedszkolny to najlepszy czas by wzbudzać miłość do ojczyzny wśród dzieci i w sposób szczególny upamiętniać ważną dla Polaków datę – 11 listopada.

autor: Milena Malinowska, MP nr 27

Komentarze (1)

  1. Hi dodano 2 lata temu

    Jak za PRL-u.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?