SPIN

Ksiądz z parafii św. Teresy zakażony (aktualizacja)

Aneta Borkowska środa, 20 maja 2020, 16:35 Aktualnie, Siedlce

Jeden z zakażonych, który trafił do szpitala miejskiego to ksiądz z parafii pw. św. Teresy w Siedlcach.

W związku z tym 8 księży jest na 14 dniowej kwarantannie. Siedmiu jest w naszego powiatu, jeden spoza.

Dodatkowo na kwarantannie są także dwie osoby świeckie, które pracowały w parafii i miały kontakt z zakażonym.

Jak można przeczytać na stronie parafii w tej chwili posługę duszpasterską sprawują Ojcowie z Kodnia. Wszyscy przebywający w klasztorze wraz z duszpasterzami czują się dobrze.

AKTUALIZACJA: Jak dowiedzieliśmy się w sanepidzie zakażony ksiądz nie sprawował mszy, a więc nie trzeba szukać wiernych, którzy mieli z nim ewentualny kontakt podczas nabożeństwa.

3 komentarze

  1. Czytelniczka dodano 2 lata temu

    Życzymy zdrowia, wirus nie wybiera, uważajmy na siebie, nie ma żartów. W Siedlcach coraz więcej zakażeń. Od poniedziałku ruszają szkoły- konsultacje dla uczniów klas VIII i opieka nad dziećmi I-III. Zakażeń przybędzie, a testów się nie robi, na skutki długo nie będzie trzeba czekać.

  2. Siedlczanka dodano 2 lata temu

    Zdrowia dla naszych duszpasterzy, z wirusem nie ma żartów. Może dotrze do ludzi, że trzeba uważać.

  3. osoba dodano 2 lata temu

    "Nasza wspólnota Klasztorna w Siedlcach z dniem 18.05.2020 r. została podana 14 – dniowej kwarantannie z powodu kontaktu z osobą u której zdiagnozowano koronawirusa. W tych okolicznościach poprosiłem o pomoc Ojców z Kodnia. Od poniedziałku zapewniają odpowiednią posługę duszpasterską w parafii. Wszyscy ojcowie przebywający w klasztorze wraz z duszpasterzami czują się dobrze. "

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?