SPIN

STBS rusza z remontem klatek

Aneta Borkowska piątek, 29 maja 2020, 11:09 Siedlce

Dobra wiadomość dla najemców najstarszych bloków STBS. Od czerwca spóła zaczyna remonty klatek schodowych w budynkach przy ulicy Unitów Podlaskich.

– Zaczynamy od wymiany oświetlenia na ledowe z czujnikiem ruchu, bo tam są jeszcze oświetlenia tradycyjne – mówi Adam Zawadzki, prezes spółki. – Klatki będą pomalowane, będą wykonane remonty wiatrołapów – dodaje.

Remonty wyniosą około 45 tysięcy. To koszt zakupu materiałów, bo wykonanie STBS robi we własnym zakresie.

W planach spółka ma remonty balkonów, niestety raczej nie uda się tego zrobić w tym roku. Jest także w trakcie projektowanie kolejnego budynku przy ulicy Gospodarczej, jednak przez panującą pandemię trudno mówić o jakiś szczegółach dotyczących tej inwestycji.

Druga dobra wiadomość jest taka, że mimo dezynfekcji i kosztów z nią związanych spółka na pewno nie podniesie czynszu.

– Dwa razy w tygodniu odbywa się dezynfekcja części wspólnych czyli lamperii, domofonów, klamek czy poręczy. Musieliśmy też zakupić środki ochrony dla pracowników jak maseczki, rękawiczki czy kombinezony – mówi prezes. – Widać wzrost kosztów, ale nie będzie to wpływano na korekty w czynszach – dodaje.

Spółka analizuje także możliwość uruchomienia biura obsługi interesanta, być może stanie się to w następnym tygodniu.

Komentarze (1)

  1. Anonim dodano 2 lata temu

    Jaka dezynfekcja o czym pan prezes mówi mieszkam na Unitów Podlaskich i żadnej dezynfekcji tam nie ma

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?