SPIN

Zakład karny się powiększa

Aneta Borkowska piątek, 3 lipca 2020, 10:58 Siedlce

W Zakładzie Karnym w Siedlcach trwa budowa nowego pawilonu mieszkalnego dla skazanych. Już niedługo pojemność jednostki zwiększy się o 162 miejsca.

Budynek budowany jest zgodnie ze standardami europejskimi, uwzględniając również potrzeby osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózku. Nowy pawilon, to także nowe miejsca pracy dla funkcjonariuszy.

Zakład Karny Siedlce budowa nowego pawilonu

Aktualna pojemność siedleckiej jednostki wynosi 700 miejsc. Po zakończeniu budowy nowego pawilonu zostanie zwiększona do 862 miejsc.

Siedlecka jednostka, która jest zabytkowym obiektem od ponad 10 lat jest systematycznie modernizowana. Wszystkie pawilony mieszkalne zostały gruntownie wyremontowane, a instalacje zmodernizowane lub wymienione. Przeprowadzono również rewitalizację muru otaczającego jednostkę, zakupiono nowoczesny zestaw RTG, agregat prądotwórczy i inne sprzęty podnoszące bezpieczeństwo jednostki i osób przebywających na jej terenie.

tekst i zdjęcie: kpt. Marta Kuźma

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?