SPIN

Petycja w sprawie parku „Aleksandria”

Aneta Borkowska środa, 22 lipca 2020, 16:14 Siedlce

Polski Klub Ekologiczny Koło „Podlasie” w Siedlcach apeluje o zorganizowanie konsultacji społecznych oraz zmiany w planie rewitalizacji parku „Aleksandria”.

Ekolodzy zachęcają do podpisania petycji zwłaszcza jeśli ktoś m.in uważa, że wygląd ścieżek rowerowych w parku powinien być przedyskutowany z mieszkańcami, że ścieżki nie muszą być wszystkie asfaltowe oraz, że można zmniejszyć zaplanowaną wycinkę drzew czy ograniczyć do minimum prace w pobliżu graba Jacka.

Petycja dostępna jest TUTAJ

3 komentarze

  1. Henryk dodano 1 rok temu

    Ekolodzy maja rację. W obu siedleckich parkach (przecież są dwa) problemem nie są ścieżki. Z asfaltem przyroda z pewnością za kilka lat sobie poradzi tak jak sobie radziła dotychczas. Prawdziwy problem to brak troski o utrzymanie zieleni. Pamiętam doskonale jak za poprzednich prezydentów kilka razy w roku trawa i zarośla były koszone a połamane konary były usuwane … w obu parkach.

  2. siedlczanin dodano 1 rok temu

    nie wiem o w tym wszystkim chodzi,alejki asfaltowe są złe, ścieżki wykonane z kostki są złe , zgodnie z zleceniami fachowców właśnie ścieżki rowerowe powinny być pokryte asfaltem bo są równe i nie powodują uszkodzeń stawów w rękach. Nasuwa się jeden wniosek poprzednie były do niczego bo można sobie było nogi połamać,miasto coś zaczęło robić też jest źle ,czyli pozostawić tak jak było zgodnie z powiedzenie gdzie jest dwóch Polaków to są trzy opinie i problem jaka wybrać.

  3. Siedlczanka dodano 1 rok temu

    Dobry wieczór, chciałabym jeszcze pospacerować po parku i cieszyć oko parkiem z lat sześćdziesiątych. Zielona kawiarenka, potańcówki na pomoście…, ech wspomnienia. Włodarzom miasta życzę sukcesów w zdobywaniu środków na renowację parku. Pozdrawiam i życzę zdrowia. W maseczkach wszystkim do twarzy:)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?