Brąz dla funkcjonariusza zakładu karnego w Kickboxingu

Aneta Borkowska wtorek, 29 września 2020, 14:24 Sport

W dniach 25-27 września w Krynicy-Zdrój odbyły się Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Funkcjonariusz z Zakładu Karnego w Siedlcach szer. Mateusz Pasiak zajął III miejsce w kategorii K1 Rules / Senior [m] / -86 kg.

Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu zgromadziły blisko 200 zawodników reprezentujących 65 klubów. Organizatorem zawodów był polski Związek Kickboxingu i UKS Evan Nowy Sącz. W zawodach startowali żołnierze Wojska Polskiego, funkcjonariusze służb mundurowych z Polski oraz przedstawiciele zagranicznych służb mundurowych. Zawody odbyły się w formułach Pointfighting, Kick Light oraz K-1 zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Kickboxingu.

Funkcjonariusz z Zakładu Karnego w Siedlcach, szer. Mateusz Pasiak zajmując III miejsce w kategorii K1 Rules / Senior [m] / -86 kg po raz kolejny mocno zaakcentował swój udział w Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Brązowy medalista pełni służbę w Zakładzie Karnym w Siedlcach od 1 lutego 2019 r. na stanowisku strażnika działu ochrony. W wolnym czasie realizuje swoją pasję sportową trenując w Siedleckim Klubie Gladiator. Podkreślenia wymaga, że III lokata jest kolejnym potwierdzeniem wysokich umiejętności sportowych Mateusza, gdyż w 2018r. zdobył tytuł Mistrza Polski Kickboxingu w Starachowicach na zasadach oriental rules w kategorii -86 kg, w 2019 r. zajął III lokatę w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu w kategorii K1 Rules / Senior [m] / -86 kg, natomiast w marcu 2020 r. zajął najwyższe miejsce na podium W Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych.

tekst i zdjęcie: ppor. Przemysław Turyk, rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Siedlcach