SPIN

Policjanci z Siedlec prawomocnie skazani za znęcanie się nad zatrzymanymi

redakcja środa, 30 września 2020, 09:58 Siedlce

Jest prawomocny wyrok w głośnej sprawie znęcania się nad zatrzymanymi przez siedleckich policjantów. Wczoraj Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał czterech z nich na bezwzględne wiezienie, piąty otrzymał karę w zawieszeniu. Wszyscy mają kilkuletnie zakazy wykonywania zawodu.

Kaliski sąd podtrzymał wyrok z 2018 roku wydany przez Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim. Wiesława P. skazano na 2 lata i 2 miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności, Jarosława K. na rok i 3 miesiące, Adama Ch. na rok i 8 miesięcy oraz Grzegorza P. na rok i 10 miesięcy. Wobec Grzegorza R. sąd orzekł karę roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 3 lata.

Mężczyźni mają też nałożone kilkuletnie zakazy wykonywania zawodu policjanta. Sąd Okręgowy w Kaliszu wydłużył ten czas. Wiesławowi P. z 5 do 8 lat, Adamowi Ch. z 5 do 6 lat, a Grzegorzowi P. z 5 do 7 lat.

Przypomnijmy. Chodzi o sprawę napadu na sklep jubilerski w Siedlcach w 2012. Zatrzymano wtedy trójkę młodych ostrowian. Mężczyźni mieli być zastraszani i bici przez siedleckich policjantów na komendzie – rażeni paralizatorem, polewani zimną wodą. Jakiś czas po zajściu, jeden z zatrzymanych popełnił samobójstwo. Nie powiązano tego jednak ze sprawą siedlecką. Rodzice 19-latka postanowili doprowadzić do skazania mundurowych. Tłumaczyli, że powinna być to przestroga dla innych funkcjonariuszy, którzy chcą nadużywać swojej władzy.

Na początku 2018 roku przed Sądem Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim zapadł wyrok skazujący policjantów na kary więzienia i kilkuletni zakaz wykonywania zawodu policjanta. Odwołały się od niego obie strony. Wczoraj sąd w Kaliszu podtrzymał wyrok sądu I instancji.

3 komentarze

  1. darek dodano 1 rok temu

    Zgroza żenada wstyd. Policjanci złapali złodzieja na GORĄCYM OCZYNKU ( może go i trochę postraszyli) , podał nazwiska wspólników w ciągu kilku godzin wszyscy byli aresztowani. Dla mnie wzorowe działanie policji. Niestety prokurator nakazał wszystkich wypuścić. Za kilka dni ten który wydał wspólników popełnił samobójstwo. Mam uwierzyć że zabił się ze strachu przed policją , czy przed środowiskiem w którym był(tam sprzedawania kumpli się nie wybacza).Jeśli ktoś mimo wszystko twierdzi że to jednak wina policjantów to taka że złapali przestępcę i za to mają iść do więzienia? Teraz najlepsze złodzieje nie ponieśli ŻADNEJ kary. Panowie policjanci to teraz już wiecie , jak widzicie że bandziory robią "włam" do jubilera albo "kroją jakiegoś frajera" to w drugą stronę patrz.

  2. Lukasz dodano 1 rok temu

    Wstyd i hańba dla wymiaru sprawiedliwości, ale czemu sie dziwić jesli wiekszosc sędziów jest z nadania rodzinnego niezaleznie od ilorazu inteligencji. Policjanci zawsze budzili respekt, dzieki temu czuliśmy sie bezpieczni. Niedługo bedzie jak w UK.

  3. Polak dodano 12 miesięcy temu

    Teraz panowie policjanci będą ich bronić jacy to dobrzy ludzie. Popełnili przestępstwo i powinni za nie odpowiadać jak pospolici bandyci. Dobrze ze sądy zaczynają skazywać przestępców w mundurach. A nie chciałbym być policjantem za murami więzienia. Wyroki powinny być 3 razy wyższe tak jak by dostał zwykły obywatel.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?