SPIN

W Siedlcach ma powstać szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19

redakcja poniedziałek, 16 listopada 2020, 21:02 Siedlce

Placówka będzie najprawdopodobniej utworzona w budynku po byłym oddziale onkologicznym przy szpitalu wojewódzkim. Na zakażonych będzie czekać 100 łóżek tzw. covidowych, w tym 10 respiratorowych.

Szpital wojewódzki w Siedlcach
Szpital wojewódzki w Siedlcach

Na dniach ma pojawić się oficjalna decyzja ministra zdrowia w tej sprawie. Szpital ma być otwarty do 27. listopada. Jego utworzeniem zajmie się Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy ze szpitalem wojewódzkim. Kwestie finansowe spoczywają po stronie BGK.

Prace adaptacyjne w budynku już ruszyły. Nie będą skomplikowane, bo pierwotnie miał do niego przenieść się oddział pulmonologiczny z Rudki.

– Już teraz jesteśmy w stanie przygotować tam 80 łóżek, musimy jedynie do każdego pomieszczenia łóżkowego doprowadzić tlen – mówi prezes szpitala wojewódzkiego Marcin Kulicki.

Poszukiwaniem pracowników do szpitala tymczasowego/przejściowego zajmie się szpital wojewódzki i BGK. Trzon kadry mają stanowić lekarze z oddziału pulmonologicznego.

Informacje o tym, że w Siedlcach planowane jest utworzenie szpitala tymczasowego pojawiły się kilka tygodni temu. W pierwotnej wersji BGK miał współpracować w tej kwestii z SP ZOZem. Po uwagę brano też kilka lokalizacji. Wśród nich halę sportową „Samochodówki”, teren szpitala miejskiego, a nawet nieruchomość przy ul. JP II należącą do PEC.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?