SPIN

Areszt dla Gruzinów za włamania

Aneta Borkowska środa, 20 stycznia 2021, 06:38 Siedlce

Siedleccy policjanci zatrzymali trzech obywateli Gruzji podejrzanych o włamania do samochodów, do których dochodziło na terenie miasta. Przy zatrzymanych znaleziono przedmioty, które zginęły z okradzionych wcześniej aut.

W miniony piątek, po zgłoszeniu kolejnej kradzieży z włamaniem do auta, policjanci ustalili, że na miejscu zdarzenia widziany był opel.

SONY DSC

Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, podczas pełnionej służby zauważyli samochód, którym mogli poruszać się sprawcy włamań. Pojazd został zatrzymany. Jak się okazało podróżowało nim trzech (36-47 lat) obywateli Gruzji.

Łupem włamywaczy padły m in. telefony komórkowe, plecaki, torby, dokumenty i pieniądze. Jak ustalono, sprawcy podjeżdżali pod upatrzony samochód, wybijali szybę i w ten sposób dostawali się do jego wnętrza.

Jak się okazało mężczyźni byli poszukiwani przez inne jednostki policji m.in. za kradzieże i kradzieże rozbójnicze. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Siedlcach zastosował wobec mężczyzn tymczasowe areszty na okres trzech miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

autor: kom. Agnieszka Świerczewska

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?