SPIN

Awans „Prusa” i Technikum nr 1 i 2

redakcja środa, 27 stycznia 2021, 13:23 Siedlce

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował wyniki Ogólnopolskiego Rankingu 2021.

Wśród 1000 najlepszych liceów ogólnokształcących w kraju na liście znalazły się trzy siedleckie oraz wśród 500 techników dwa z naszego miasta.

Awans o kilka oczek zanotowało I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa. Szkoła uplasowała się na 65 lokacie (w ubiegłym roku była na 69). Placówka w rankingu wojewódzki jest na 23 miejscu. Spory spadek za to dotknął II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Świętej Królowej Jadwigi (w zeszłym roku szkoła była na 180 lokacie), w tym roku jest na 205 miejscu. 732 miejsce zajmuje I Katolickie Liceum Ogólnokształcące (w ubiegłym roku było na 701).

Według rankingu najlepszym technikum w naszym mieście jest Technikum nr 2, które zostało sklasyfikowane na miejscu 50. Jest to spory awans, gdyż w ubiegłym roku szkoła uplasowała się na 90 lokacie. Szkoła w rankingu wojewódzkim zajmuje wysokie 7 miejsce. Na 116 miejscu znajduje się Technikum nr 1, które również może być dumne, bo podskoczyło aż z 401 miejsca (18 w województwie).

Szkoły zostały ocenione przy pomocy kilku kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników dodatkowo oceniane są wyniki egzaminu zawodowego.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?