SPIN

Współpraca ZSP nr 5 i UPH

Aneta Borkowska wtorek, 2 marca 2021, 14:03 Społeczeństwo

1 lutego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. gen. W. Sikorskiego i Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny podpisały porozumienie o współpracy partnerskiej.

Instytut Informatyki Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych reprezentował prof. dr hab. Mirosław Minkina – rektor uczelni, zaś Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 – Agnieszka Zalewska-Wróbel – dyrektor naszej szkoły. Podpisanie umowy patronackiej, z powodu epidemii COVID-19, miało dość kameralny charakter. Patronatem oraz opieką dydaktyczną została objęta klasa technik programista.

Podpisane porozumienie stanowi ogromną korzyść dla uczniów. W ramach szeroko zakreślonej współpracy przewidziano:

  • organizację dedykowanych zajęć dydaktycznych na terenie Instytutu Informatyki,
  • wykładów, ćwiczeń, warsztatów oraz innych zajęć o charakterze edukacyjnym i promocyjnym

Przyszli programiści będą mieć możliwość odbywania zajęć z przedmiotów kierunkowych, zarówno teoretycznych jak i praktycznych, w wyspecjalizowanych pracowniach i laboratoriach uczelni. Będą uczestniczyć w sympozjach, konferencjach i warsztatach tematycznych. Możliwość stałego kontaktu ze środowiskiem naukowym UPH pozwoli naszym uczniom poznać ofertę edukacyjną uczelni i tym samym ułatwi dokonanie wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej oraz zawodowej.

Zawód technik programista jest odpowiedzią na olbrzymie zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów z tej dziedziny. Uważany jest za zawód przyszłościowy z bardzo dużymi perspektywami zatrudnienia. Jest to obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy, a programiści zaliczają się do grupy najlepiej zarabiających informatyków. Dlatego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach wychodząc naprzeciw oczekiwaniom obecnych już i przyszłych uczniów, kształci młodzież w zawodzie technik programista.

autor: Katarzyna Puzio-Major, ZSP nr 5

Komentarze (1)

  1. N>P dodano 3 lata temu

    Brawo, Brawo Pani Dyrektor – coś się w końcu dzieje w tej szkole – a już była spisana na straty !!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?