SPIN

Sprawa kota Lucka umorzona

Aneta Borkowska poniedziałek, 8 marca 2021, 08:27 Siedlce

Prokuratura Rejonowa w Siedlcach umorzyła postępowanie w sprawie znęcania się nad bezdomnym kotem Luckiem. Przypomnijmy zwierzaka zabito w Sylwestra.

Pierwotnie były podejrzenia, że zwierzak zginął od petardy. Ostatecznie okazało się że został pobity.

– Postępowanie umorzony ponieważ nie udało się wykryć sprawcy – mówi prokurator Katarzyna Wąsak. – W sprawie zgromadzono duży materiał dowodowy, przesłuchano wielu świadków, zabezpieczono także monitoring z okolicznych ulic, ale niestety nie dało to efektu – dodaje.

Oczywiście to jeszcze nie zamyka całej sprawy. Gdyby się pojawiły nowe okoliczności, zawsze takie postępowanie może zostać na nowo wszczęte.

2 komentarze

 1. nie ufam policji dodano 5 miesięcy temu

  Cigąle to słyszę, sprawa umorzona….
  Ja rozumiem, to tylko kot i AŻ kot.
  Policja jest ciągle bezsilna w większości spraw. Najlepiej byłoby skuć sprawcę i przyprowadzić pod komendę i to nie wiadomo czy nie oskarżą o napaść.
  Kiedy nie zadzwonić to nie mają wolnego patrolu. Publikują tylko po pół roku zdjęcia poszukiwanych z kamer sklepowych. Po co oni są? Pieszego patrolu nie uświadczysz na mieście. Jak ma być pożądek?

 2. Jagoda dodano 5 miesięcy temu

  To bylo do przewidzenia, szkoda kotka I ze nikt za to nie odpowie. Czy ktos z Siedlec moze napisac czy nadal sa budki dla tych kotow I czy ktos adoptowal tego rudaska ktory tam przebywal?Dziekuje I pozdrawiam wszystkich ktorzy opiekuja sie tym I bezdomnymi kotkami.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?