SPIN

Umowy na dwa odcinki autostrady A2

Aneta Borkowska czwartek, 15 kwietnia 2021, 06:44 Siedlce

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na zaprojektowanie i budowę ostatnich dwóch odcinków autostrady A2 pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską.

Chodzi o prawie 19-kilometrowy fragment pomiędzy węzłem Siedlce Zachód a rejonem miejscowości Malinowiec oraz 12,5-kilometrowy fragment od węzła Łukowisko do rejonu miejscowości Swory.

A2 węzeł Siedlce Zachód – rejon m. Malinowiec

Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag. Umowa o wartości ok. 700 mln zł zostanie zrealizowana w ciągu 33 miesięcy od daty jej zawarcia. Zakończenie prac związanych z przygotowaniem dokumentacji projektowej w formie złożenia wniosku o uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) przewidziane zostało na grudzień 2021 r. Po jej uzyskaniu do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca. Szacowany termin zakończenia wszystkich prac to koniec 2024 r.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa prawie 19 km autostrady A2 o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu. Wybudowany zostanie węzeł Borki. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na etapie przygotowania dokumentacji projektowej wykonawca określi, jaki zastosuje rodzaj nawierzchni – betonową czy bitumiczną.

źródło: GDDKiA

2 komentarze

  1. Pawel dodano 8 miesięcy temu

    Ile lat musi minac w tym chorym kraju i jeszcze miec szczescie doczekac sie aby przejechac droga szybkiego ruchu za pieniadze ktore placa podatnicy?W krajach po drugiej stronie Odry(prawdziwa demokracja i przejrzystosc wydawanych pieniedzy wlasnie tych podatnikow) bez trabienia w tuby przez nastepujace po sobie partie polityczne ludzie uzytkuja drogi bez obiecywania im ze MY TO TERAZ ZROBIMY DLA WAS. Durny ten polski narod. I jeszcze co 4 lata do wyborow ochoczo chodzi Ludzie obudzcie sie w koncu.

  2. 😭 dodano 8 miesięcy temu

    Oj durny durny Taki romantyczny i do granic glupionaiwny A jaki lasy na gifty za darmo!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?