SPIN

Nastoletni złodzieje motorowerów w rękach Policji

Aneta Borkowska wtorek, 8 czerwca 2021, 16:51 Społeczeństwo

Działania siedleckich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania złodziei kilkunastu motorowerów. Jak ustalili policjanci, nastolatkowie z procederu kradzieży uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Według przyjętych zgłoszeń przez siedleckich funkcjonariuszy, od początku maja br. w mieście skradziono kilkanaście motorowerów. Z ustaleń pracujących nad sprawą kryminalnych wynika, że metoda działania sprawców za każdym razem była taka sama. Przełamywali zabezpieczenia stacyjek, a następnie uruchamiali silnik pojazdu i odjeżdżali nim.

Policjanci zatrzymali potencjalnych sprawców – trzech młodych mężczyzn, w wieku 16, 18 i 19 lat. Kradzione motorowery demontowali na części, a następnie sprzedawali je głównie na złom. Jeśli nie mieli punktu zbytu to po prostu je wyrzucali.
Policjanci zabezpieczyli dwa skutery w podsiedleckich lasach, ujawnili także spory zbiór części.

Pełnoletni sprawcy usłyszeli już po kilka zarzutów. Teraz grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje sąd po uzupełnieniu materiału dowodowego. Natomiast najmłodszym z zatrzymanych zajmie się sąd rodzinny.

autor: kom. Agnieszka Świerczewska

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?