SPIN

Rusza remont dworca kolejowego

Aneta Borkowska poniedziałek, 19 lipca 2021, 12:34 Siedlce

W Siedlcach odbyło się dziś przekazanie placu budowy w związku z rozpoczęciem prac związanych z przebudową dworca kolejowego. Inwestycja, która wyniesie 19 milionów ma zakończyć się we wrześniu przyszłego roku.

Z zewnątrz budynek będzie ceglany, z wysokim holem i poczekalnią otoczony pasażem handlowym. Będzie spełniał współczesne standardy obsługi podróżnych. Obecny dworzec powstał w 1986 roku, a następnie został przebudowany w latach 90-tych.

Dworzec będzie nowoczesny i przystosowany do wszystkich grup społecznych. Dzięki przebudowie zyska windy dla osób niepełnosprawnych, powstaną ścieżki z polami uwagi, tabliczki w alfabecie Braille`a, dotykowy plan dworca, automatyczne drzwi czy okienka kasowe dostosowane do obsługi osób poruszających się na wózkach. We wnętrzach zastosowana będzie również kontrastowa kolorystyka, co ułatwi poruszanie się osobom niedowidzącym.

W budynku zostaną wymienione wszystkie instalacje, będzie on docieplony i zyska nowe okna i drzwi. Wyposażony będzie w monitoring co poprawi bezpieczeństwo podróżnych.

Zmieni się także otoczenie samego dworca. Pojawią się: wiata rowerowa z 10 stojakami oraz kilka miejsc parkingowych, w tym dla osób niepełnosprawnych, ławki, nowe oświetlenie czy kosze na śmieci.

Wykonawcą dworca jest firma Texom sp. z o. o. z Krakowa.

5 komentarzy

 1. Żaba po dodano 5 miesięcy temu

  Ciekaw jestem ilu podwykonawców związanych z pierwszym kolejarzem z Siedlec a dzisiaj posłem przy okazji się dorobi potężnej kasy .

  • obserwator II. dodano 4 miesiące temu

   Znając zasady panujące pod rządami tej ekipy to może być całkiem pokażna grupa "przyjaciół powiązanych pośrednie lub bezpośrednio z tym tzw.pierwszym kolejarzem Siedlec.A tak przy okazji się zapytam czy naprawdę ten dworzec powstał w roku 1986 bo jak sięgam pamięcią to jeszcze z przodu dworca były tory i aleja morwowa wzdłuż torów i w kierunku mostu Garwolińskiego więc data powstania tego dworca jest chyba trochę inna.

 2. Obserwator II. dodano 5 miesięcy temu

  Może tego BoBa budowniczego Ostrołęki pominąć milczeniem bo jego udział może przynieść więcej strat niż pożytku i dopiero będzie kolejna afera.

 3. Bohdam/ Wiktor dodano 4 miesiące temu

  Jest okazja aby wyjście z dworca na peron było zadaszone, żeby w deszczu lub śniegu można przejść w suchym ubraniu.To musi być konieczność.Jeśli nie będzie zadaszenia, to brak konsolidacji spółkom PKP i nie będzie zadowolenia z nowego dworca.

 4. Odwiedzający dodano 2 miesiące temu

  Dworzec nie jest w złym stanie, podłoga tylko i z zewnątrz poprawić wygląd. Lepiej bezdomnym dać spanie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?