SPIN

Rusza remont dworca kolejowego

Aneta Borkowska poniedziałek, 19 lipca 2021, 12:34 Siedlce

W Siedlcach odbyło się dziś przekazanie placu budowy w związku z rozpoczęciem prac związanych z przebudową dworca kolejowego. Inwestycja, która wyniesie 19 milionów ma zakończyć się we wrześniu przyszłego roku.

Z zewnątrz budynek będzie ceglany, z wysokim holem i poczekalnią otoczony pasażem handlowym. Będzie spełniał współczesne standardy obsługi podróżnych. Obecny dworzec powstał w 1986 roku, a następnie został przebudowany w latach 90-tych.

Dworzec będzie nowoczesny i przystosowany do wszystkich grup społecznych. Dzięki przebudowie zyska windy dla osób niepełnosprawnych, powstaną ścieżki z polami uwagi, tabliczki w alfabecie Braille`a, dotykowy plan dworca, automatyczne drzwi czy okienka kasowe dostosowane do obsługi osób poruszających się na wózkach. We wnętrzach zastosowana będzie również kontrastowa kolorystyka, co ułatwi poruszanie się osobom niedowidzącym.

W budynku zostaną wymienione wszystkie instalacje, będzie on docieplony i zyska nowe okna i drzwi. Wyposażony będzie w monitoring co poprawi bezpieczeństwo podróżnych.

Zmieni się także otoczenie samego dworca. Pojawią się: wiata rowerowa z 10 stojakami oraz kilka miejsc parkingowych, w tym dla osób niepełnosprawnych, ławki, nowe oświetlenie czy kosze na śmieci.

Wykonawcą dworca jest firma Texom sp. z o. o. z Krakowa.

5 komentarzy

 1. Żaba po dodano 12 miesięcy temu

  Ciekaw jestem ilu podwykonawców związanych z pierwszym kolejarzem z Siedlec a dzisiaj posłem przy okazji się dorobi potężnej kasy .

  • obserwator II. dodano 11 miesięcy temu

   Znając zasady panujące pod rządami tej ekipy to może być całkiem pokażna grupa "przyjaciół powiązanych pośrednie lub bezpośrednio z tym tzw.pierwszym kolejarzem Siedlec.A tak przy okazji się zapytam czy naprawdę ten dworzec powstał w roku 1986 bo jak sięgam pamięcią to jeszcze z przodu dworca były tory i aleja morwowa wzdłuż torów i w kierunku mostu Garwolińskiego więc data powstania tego dworca jest chyba trochę inna.

 2. Obserwator II. dodano 12 miesięcy temu

  Może tego BoBa budowniczego Ostrołęki pominąć milczeniem bo jego udział może przynieść więcej strat niż pożytku i dopiero będzie kolejna afera.

 3. Bohdam/ Wiktor dodano 11 miesięcy temu

  Jest okazja aby wyjście z dworca na peron było zadaszone, żeby w deszczu lub śniegu można przejść w suchym ubraniu.To musi być konieczność.Jeśli nie będzie zadaszenia, to brak konsolidacji spółkom PKP i nie będzie zadowolenia z nowego dworca.

 4. Odwiedzający dodano 9 miesięcy temu

  Dworzec nie jest w złym stanie, podłoga tylko i z zewnątrz poprawić wygląd. Lepiej bezdomnym dać spanie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?