SPIN

Tomograf dla szpitala miejskiego

Aneta Borkowska wtorek, 20 lipca 2021, 22:52 Siedlce

Szpital Miejski otrzymało od wojewody mazowieckiego nowy tomograf komputerowy. Zastąpił on poprzedni, blisko dziesięcioletni, który tylko w czasie pandemii wykonał blisko sześć tysięcy badań.

– Musimy liczyć z kolejną falą pandemii i być gotowi na każdy scenariusz. Jestem przekonany, że ten nowoczesny tomograf to bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców Siedlec i okolic, gdyż pomoże diagnozować przede wszystkim pacjentów z COVID-19, ale również innych, potrzebujących specjalistycznych badań – powiedział Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Tomograf jest nowoczesnym sprzętem 80 rzędowym. System wykorzystuje w codziennej pracy szereg zaawansowanych technologii, których głównym celem jest znacząca redukcja dawki promieniowania przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości obrazowania. W rezultacie urządzenie zapewnia wykonanie badań z najniższą możliwą dawką promieniowania.

Urządzenie zakupiono dzięki środkom wojewody mazowieckiego za ponad 2,5 mln zł.

fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?