SPIN

Jadłodajnia potrzebuje remontu – możemy pomóc

Aneta Borkowska czwartek, 7 października 2021, 06:24 Społeczeństwo

70 tysięcy złotych musi uzbierać Caritas Diecezji Siedleckiej, by dokonać modernizacji, działającej od 20 lat Jadłodajni przy ul. Świrskiego 57 w Siedlcach.

Na co dzień korzystają z niej m.in. bezdomni, osoby w trudnej sytuacji materialnej i seniorzy. Dzięki inwestycji w wentylację i windę towarową, poprawi się znacznie bezpieczeństwo pracowników oraz jakość ich pracy.

– Przy Jadłodajni gromadzą się ludzie spragnieni nie tylko chleba, ale też uwagi, ciepła, życzliwości. Aby im pomóc, z zaangażowaniem pracują zarówno uczestnicy i instruktorzy sekcji gastronomicznej Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach, którzy przygotowują posiłki, jak również wolontariusze Centrum Wolontariatu, niosący, z potrzeby serca, gorący posiłek do osób potrzebujących, głównie schorowanych seniorów – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Aby Jadłodajnia działała, oprócz rąk chętnych do pracy, potrzeba też pieniędzy. W 2020 roku same koszty utrzymania (woda, gaz, prąd) wyniosły ponad 24 tys. zł. Warto podkreślić, że przez dwie dekady funkcjonowania, Jadłodajnia przygotowała i przekazała około 750 tysięcy porcji obiadowych i dodatkowo znaczną ilość paczek żywnościowych, jako pomoc m.in. przed Wielkanocą i Świętami Bożego Narodzenia. Należy przy tym pamiętać, że Jadłodajnia utrzymuje się z darowizn.

Można, oczywiście, wspomóc ją też rzeczowo, przekazując pełnowartościową żywność (kontaktując się uprzednio z Centrum Integracji Społecznej pod nr tel. 509-588-093). Zarówno jedno jak i drugie jest konieczne. – Jeśli nie będzie pieniędzy na gaz, to nie będzie jak ugotować zupy – podkreśla ks. M. Bieńkowski.

Modernizacja Jadłodajni to duży wydatek dla siedleckiej Caritas. Organizacja rozpoczęła zbiórkę środków, by pokryć wszystkie koszty i zachęca do włączenia się w to dzieło. Wpłaty można kierować na konto Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem „Jadłodajnia”.

autor: Anna Nowińska, Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Komentarze (1)

  1. Anonim dodano 2 miesiące temu

    A może tak po sąsiedzku do biskupa?

    Ja np. mogę się pomodlić w tej intencji, licząc na łaskawość Jego Ekselencji.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?