SPIN

IV Turniej Matematyczny „MateMaxus”

Aneta Borkowska piątek, 3 grudnia 2021, 13:03 Społeczeństwo

1 i 2 grudnia roku w Instytucie Matematyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach odbył się IV Turniej Matematyczny „MateMaxus”.

Głównymi organizatorami i pomysłodawcami Turnieju są: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama  Mickiewicza w Siedlcach, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach oraz Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UPH w Siedlcach.

Zadania na Turniej przygotowała komisja w składzie: dr Marek Siłuszyk (UPH), mgr Agnieszka Protasiuk (SP4), mgr Katarzyna Karpiarz (ZSP3), która również przeprowadziła turniej.

Studenci z koła naukowego matematyków GRAF pomagali w realizacji turnieju. Rywalizacja uczniów odbyła się  w systemie pucharowym. Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach. Misja rycerza MateMaxusa w tej edycji miała przygotować rycerza do wyprawy dookoła świata.

Tegoroczna edycja odbyła się dla klas 4, 5, 6, 7, 8 szkół podstawowych 1 grudnia, zaś dla klas 1, 2 i 3 szkół średnich 2 grudnia. W Turnieju wzięli uczniowie z następujących szkół podstawowych: SP 4, SP 5, SP 6, SP 7, SP 10, SP 11, SP 12, SP STO, SP Iganie, SP Strzała, SP Żelków oraz szkół ponadpodstawowych: I LO, II LO, IV LO, KLO i ZSP 3. W turnieju wzięło udział 225 uczniów. Poziom uczestników był bardzo wyrównany, rywalizacja jak przystało na „turniej” fair play.

Podsumowanie Turnieju, na którym zostaną przedstawione ostateczne wyniki, wręczone dyplomy, statuetki, oraz nagrody rzeczowe odbędzie się 10 grudnia o godzinie 11.00 w Auli 303 w Instytucie Matematyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach.

źródło: SP nr 4

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?