SPIN

Koncerty z cyklu „Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie”

Aneta Borkowska poniedziałek, 6 grudnia 2021, 08:54 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 16 grudnia (czwartek) do Sali Białej o godz. 08:30 9:45 11:00 12:15 na koncerty z cyklu „Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie”.

W każdym sezonie artystycznym zabieramy naszych słuchaczy w podróż szlakiem muzyki kolejnych krajów czy kultur. Tym razem naszej wędrówce towarzyszyć będzie muzyka kompozytorów rosyjskich, a koncerty koncerty zatytułowane będą: „Melodie znad Wołgi i Donu” i „W krainie wyobraźni”.

Piotr Czajkowski, Modest Musorgski, Sergiusz Rachmaninow, Dymitr Szostakowicz – za sprawą ich kompozycji czeka nas spotkanie z muzyką pełną pięknych melodii, ciekawych harmonii oraz niezwykłych historii. Obok kompozycji fortepianowych, w tym dzieł programowych, które opowiadają o świecie wyłącznie za pomocą dźwięków, główne miejsce w programie koncertu zajmą utwory wokalne.

Młodszych melomanów zapraszamy do tytułowej krainy wyobraźni na spotkanie z roślinami i zwierzętami, które w magiczny sposób przemówią do nas różnymi głosami. Usłyszymy zarówno kompozycje wykonywane solo, jak i żartobliwe duety.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.