SPIN

W mieście ruszają jadłodzielnie

Aneta Borkowska środa, 18 maja 2022, 13:15 Siedlce

W najbliższy poniedziałek w Siedlcach ruszą pierwsze jadłodzielnie. Inicjatywa wyszła od ruchu społecznego „Nadzieja dla Siedlec”.

W lodówkach można zostawiać m.in.: produkty, które przekroczyły datę minimalnej trwałości „najlepiej spożyć przed”, ale nie przekroczyły terminu przydatności „należy spożyć do”, produkty zapakowane lub w pojemnikach, wyroby własne jak: ciasto lub zupa starannie zapakowane z naklejonym opisem i datą przygotowania oraz sery, jogurty czy twarogi. Nie można tam zostawiać surowego mięsa, potraw z surowymi jajkami, otwartych puszek itp.

Inicjatywę wsparł siedlczanin Grzegorz Orzełowski i Siedlecka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Codziennie rano, każdą z lodówek pod kątem zaopatrzenia będzie sprawdzał pracownik SSM. Spółdzielnia zadeklarowała, że dostarczy ulotki informacyjne do mieszkańców Siedlec.

Pierwsza duża lodówka będzie stała przy Sobieskiego 18, kolejna przy ul. 3 Maja w siedzibie SSM. Następne lokalizacje mają wskazać siedlczanie. Jadłodzielnie będą otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 18, a w soboty od 7 do 16.

2 komentarze

  1. jj dodano 2 miesiące temu

    Wsparł w sensie podpiął się…

  2. Fan dodano 1 miesiąc temu

    Ale bida ….Za PO tego nie było.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?