SPIN

Opłaty za śmieci w górę?

Aneta Borkowska czwartek, 23 czerwca 2022, 06:21 Siedlce

Jest projekt uchwały zmieniającej obowiązujące ceny za odbiór i utylizację śmieci w Siedlcach. Zakłada podwyżkę o 6 zł od osoby. Zamiast obowiązujących 19 złotych ma być 25 zł. W przypadku braku zbiórki selektywnej opłata podwyższona ma wynieść 50 zł.

Urzędnicy proponowane zmiany tłumaczą tym, że system odbioru odpadów w Siedlcach się nie bilansuje a tak, zgodnie z ustawą, powinno być. Utrzymanie stawek na obecnym poziomie spowoduje, że w tym roku do systemu gospodarki odpadami komunalnymi miasto z budżetu będzie musiało dołożyć ponad 4 miliony 300 tysięcy zł.

Decyzję o podwyżce podejmą radni na najbliższej sesji (28 czerwca).

2 komentarze

  1. Siedlczanin dodano 2 miesiące temu

    Za te śmieci to i tak dużo płacimy Panu Prezydentowi budżet się nie dopina a my mieszkańcy mamy pusto w portfelach

  2. obserwator II. dodano 2 miesiące temu

    Może jak brakuje pieniążków na wywóz śmieci i zapłatę to może urzędnicy miejscy zainteresują się ile osób mieszka w mieszkaniach będących własnością szanownego magistratu.Może uda się odnaleść tych brakujących mieszkańców naszego miasta,ile osób mieszka w mieszkaniach wynajmownych a to też jest ciemna liczba no oczywiście i w innych tego typu lokalach.Z tego co się orientuję to wspólnoty pilnują takich nadprogramowych lokatorów bo oni się rozliczają sami ze swoich dochodów więc gospodarka wygląda inaczej.Może urzędnicy przejmą sposób rozliczania niczym wspólnoty mieszkaniowe i znajdzie się spora liczba mieszkańców,którzy w dziwnych okolicznościach ubyli z naszego grodu,ale tylko papierowo.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?