SPIN

Czarnek: „To był rok pełen wyzwań”

Aneta Borkowska piątek, 24 czerwca 2022, 11:52 Siedlce

W I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym odbyło się dziś ogólnopolskie zakończenie roku szkolnego z udziałem ministra edukacji. Dyrektor szkoły ksiądz Jacek Świątek podkreślił, że miniony rok nie był łatwy.

– Najpierw szkoły zmierzyły się z konsekwencjami epidemii, a potem przykryły go wydarzenia związane z wybuchem wojny. Cieszę się, że wyszliśmy zwycięsko z tych problemów. Cieszymy się też, że ten dzień możemy przeżywać w gronie zacnych gości – mówił. Dyrektor przypomniał historię szkoły, która w przyszłym roku będzie obchodzić 100 lecie istnienia.

Minister edukacji Przemysław Czarnek przeczytał list premiera Mateusza Morawieckiego. Podziękował też wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

– To był dobry rok, pełen wyzwań i lepszy niż poprzedni. Od 1 września wróciliśmy do trybu stacjonarnego i przystąpiliśmy do nadrabiania zaległości – mówił. – Potem przyszła wojna, przyjęliśmy z otwartym sercem tysiące młodych ludzi i dzieci. Zdaliście egzamin z empatii i otwartości. Dla was wielkie brawa – dodał.

Jak powiedział minister system edukacyjny jest gotowy na 1. września także finansowo i zaznaczył, że niebawem ruszą półkolonie dofinansowane ze środków budżetowych także dla dzieci polskich. Minister przypomniał również o środkach przekazanych samorządom na inwestycje nie tylko oświatowe.

– 15 lipca ruszy nabór wniosków na dofinansowanie szkół niesamorządowych – zachęcam także dyrektora tego liceum do złożenia wniosku – tłumaczy.

W Siedlcach dziś wakacje rozpoczęło blisko 15 tysięcy uczniów siedleckich szkół rozpoczyna wakacje.

4 komentarze

 1. Obserwator II. dodano 1 miesiąc temu

  To chyba jedyne miejsce w Siedlcach gdzie mógł przebywać i miejsce w którym musiał się każdy z nim liczyć,choć nie było to potrzebne ponieważ profil tej szkoły a poglądy ministra to jedno i to samo.Czy nie miał odwagi zaszczycić swoją obecnością innej szkoły czy może strach przed spotkaniem z innymi mieszkańcami grodu i uczniami.

  • Nik dodano 1 miesiąc temu

   Obserwator II.
   zapomniałeś że w innych szkołach też był w poprzednich latach?
   Nie znasz tej szkoły to się nie wypowiadaj. Już słyszałam od takich jak ty, że w tej szkole dzieciaki chodzą codziennie do kościoła i przed każdą lekcją się modlą.
   Gratuluję rozumu.

   • XD dodano 1 miesiąc temu

    Przecież to prawda. Msza w czwartki jest obowiązkowa, modlenie się na lekcjach też jedt

 2. .. dodano 1 miesiąc temu

  ***** ***

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?