SPIN

Dworzec PKP opóźniony i droższy

Aneta Borkowska czwartek, 1 czerwca 2023, 10:39 Siedlce

Na otwarcie budynku dworca PKP trzeba będzie jeszcze poczekać. Prace przy remoncie nadal trwają choć zgodnie z umową inwestycja powinna zakończyć się w listopadzie ubiegłego roku.

Zakończyły się już prace elewacyjne, obecnie prowadzone są prace malarskie. Rozpoczął się także montaż wyposażenia jak ławek, koszy czy gablot. Równolegle trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół. Cały dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wiadomo też, że inwestycja będzie droższa. Zgodnie z podpisaną umową remont miał kosztować ponad 18,5 mln złotych. Wiadomo jednak, że wykonawca zwrócił się o dodatkowe pieniądze. PKP w tej chwili analizuje dokumenty. Przewoźnik w związku z niedotrzymaniem pierwotnego terminu nie nałoży jednak kar. To dlatego, że opóźnienia wynikają z problemów z dostępnością materiałów i zmian w projekcie.

Inwestycja ma zakończyć się latem.

2 komentarze

  1. . dodano 1 rok temu

    Jednym słowem klapa.Remont dworca opóźniony i droższy pomimo rezygnacji z wielu elementów wystroju.

  2. obserwator II. dodano 1 rok temu

    Czy przy remoncie dworca był potrzebny konserwator zabytków?Jeśli nie to wystarczył tylko jeden osobnik i wszystko po załatwiane?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?