SPIN

Targowisko niedługo będzie gotowe

Aneta Borkowska czwartek, 28 września 2023, 06:49 Siedlce

Trwają prace na targowisku miejskim przy ul. 11 listopada. Jak informuje urząd miasta została już wykonana infrastruktura podziemna, podbudowa pod kostkę brukową i ustawione krawężniki.

Obecnie montowane są konstrukcje pierzei oraz konstrukcja małej hali łukowej. W przyszłym tygodniu będzie układana nawierzchnia z kostki brukowej, montowane ściany budynku i dach a także postawione będą słupy oświetleniowe na terenie targowiska. Na początku października roboty mają się zakończyć, a w listopadzie targowisko powinno być oddane do użytku.

Drugi etap remontu będzie wykonywany od strony ul. Czerwonego Krzyża. Powstanie tam duża, zadaszona hala targowa, która umożliwi handel z samochodów, wykonane będą drogi dojazdowe, a także powiększony parking. Będzie również nowe ogrodzenie. Miasto tutaj prace planuje w przyszłym roku.

Cała inwestycja ze względów finansowych rozłożona jest na 3 lata. Koszt remontu to prawie 9,5 mln zł.

zdjęcie:UM Siedlce

6 komentarzy

 1. pijarowiec dodano 10 miesięcy temu

  Ale ten urząd ma PR… pokazywać kawałek konstrukcji jako ilustracja do inwestycji za prawie 10 milionów to jest majstersztyk.

 2. Kierowca dodano 10 miesięcy temu

  @pijarowiec – No właśnie! Gdzie jakieś wizualizacje, mapka jak to będzie wyglądać, rozkład alejek, miejsca parkingowe etc.? Przy budynku żelazka za 3 bańki nad zalewem coś tam było, a tutaj?!

 3. A mnie się podoba dodano 10 miesięcy temu

  Po przeszło trzydziestu latach, nareszcie miejskie targowisko w mieście Siedlce nie będzie rynsztokiem po ulewie.

 4. Do pijarowej kierownicy dodano 10 miesięcy temu

  Wizualizacja targowiska miejskiego w Siedlcach była przedstawiana wielokrotnie w tamtym roku. Gdzie wówczas byli niektórzy to niech sobie odpowiedzą sami! Łatwo dotrzeć do wizualizacji wpisując: wizualizacja targowiska (w mieście) Siedlce. Nie mogę podać linku z tego powodu, że administrator nie przepuszcza chyba linków w komentarzach.

 5. rolnik dodano 10 miesięcy temu

  Budowa targowiska jest przykładem pustogłowia urzędniczego. Kto nadzoruje tą budowę dawno powinien być wywalony i szlifować bruk. Była umowa z jaka firmą, były terminy a w umowie powinny być zapisane kary. Jeśli terminy są przewalone a kar nie wyegzekwowano, to w każdym cywilizowanym kraju prezydent miasta byłby pociągnięty do odpowiedzialności. A wynika, że wszedł w buty pisiorów. Obiecanki i jakoś tam będzie.

 6. Do 'rolnika' dodano 10 miesięcy temu

  Terminy nie zostały przekroczone. Od początku była umowa z wykonawcą, że ma czas do końca roku (pierwsza część). Od początku było wiadomo, w związku z tym, iż miasto nie dostało złamanego grosza z 'polskiego ładu', iż trzeba etapować inwestycję. Wniosek o dofinansowanie z 'polskiego ładu' był złożony wraz z akcją związaną z głosowaniem (budżet obywatelski/partycypacyjny). Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za odnowieniem rynku w etapach. Wykonawca jedynie mówił, że jak się uda to może będzie w lato, a może będzie w październiku. By było dofinansowanie z polskiego nieładu, by był wcześniej rynek. Jedynie Urząd Marszałkowski pozytywnie odpowiedział i daje dofinansowanie ale też w transzach. Jedna transza już była, następna będzie w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?