SPIN

Trwa uroczystość wręczenia „Wawrzynów”

Aneta Borkowska czwartek, 8 czerwca 2017, 18:10 Siedlce

W Sali Białej trwa uroczysta gala wręczenia statuetek za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Statuetki w tym roku otrzymują: Beata Gulati, Anna Harke, Jarosław Skrobecki, Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa i Edyta Wójcik.

– Gdyby nie te osoby, którym przyznaliśmy nagrody to te sale, które wyremontowaliśmy stałoby puste – mówi Wojciech Kudelski, prezydent miasta. – Nie było łatwo wybrać laureatów – dodaje. 

BEATA GULATI

Jest wykładowcą w Instytucie Edukacji Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Pełni funkcję dyrektora Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na uczelni od 2001 roku. Jest pełnomocnikiem rektora ds. studentów niepełnosprawnych oraz prezesem Stowarzyszenia Popierania Edukacji Niepełnosprawnych „Hefajstos”. Z jej inicjatywy corocznie organizowane są Dni Integracji, które stały się wzorem dla siedleckich szkół integracyjnych i uczelni w całej Polsce.

ANNA HARKE

Instruktor, kierownik produkcji, aktorka, inspicjent, sufler, a także kostiumolog. Pracuje w Centrum Kultury i Sztuki od 2011 roku, od początku działając w Teatrze ES i Studiu Teatralnym im. Jacka Woszczerowicza. W ciągu 7 lat wyprodukowała 14 spektakli teatralnych. Jako aktorka zagrała w 10 przedstawieniach i przygotowała kostiumy dla 5 widowisk sceny teatralnej CKiS. Działała również w Biurach Organizacyjnych festiwali: Ogólnopolskie Spotkania Śpiewających Poezję RECITAL, Jazz Standard Festiwal, Siedlecki Rock Open Air Festival.

JAROSŁAW SKROBECKI

Od 26 lat związany zawodowo z Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. W okresie pracy w CKiS współrealizował wszystkie przedsięwzięcia placówki, będąc m.in. ich konferansjerem, inspicjentem, realizatorem technicznym, akustykiem. Był też współzałożycielem i członkiem grupy poezji śpiewanej „MacJaMa” prowadzonej przez Macieja Turkowskiego (grał na gitarze). W 1991 roku stworzył od podstaw Kino Studyjne „Centrum”, którym kierował przez 18 lat. Był pomysłodawcą, twórcą i prowadzącym cykle filmowe: Dni Filmu Polskiego, Młodzieżowa Akademia Filmowa, Wieczór Konesera, Wielkie Kino Na Bis, Nocne Maratony Filmowe, Edukacyjny Dyskusyjny Klub Filmowy. Dzięki tej działalności w Siedlcach pojawiały się wartościowe filmy artystyczne i edukacyjne, a publiczność miała dostęp do najważniejszych bieżących światowych i polskich produkcji filmowych.

MAŁGORZATA TRZASKALIK-WYRWA

Jest wybitnym ekspertem w dziedzinie sztuk muzycznych, popularyzatorką muzyki organowej i instrumentów, animatorką koncertów organowych. Od 2000 roku związana zawodowo z Siedlcami. Od 2002 roku jest pracownikiem Kurii Diecezjalnej Siedleckiej pełniąc funkcję wizytatora organistów oraz rzeczoznawcy do spraw instrumentów organowych. Od 2006 roku prowadzi wykłady z organoznawstwa i kameralistyki organowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest również pomysłodawcą społecznego programu „Magia Piszczałek” skierowanego do nieprofesjonalnych odbiorców muzyki organowej (dzieci, młodzież, seniorzy) mającego na celu przybliżenie konstrukcji organów i muzyki organowej w różnorodnych kręgach odbiorców. Małgorzata Trzaskalik Wyrwa jest również prezesem Stowarzyszenia PRO MUSICA ORGANA zajmującego się popularyzacją organów i muzyki organowej, ze szczególnym uwzględnieniem upowszechniania problematyki związanej z ochroną i konserwacją zabytkowych instrumentów.

To był rok bardzo miłych niespodzianek. W kwietniu nagroda Fryderyka dla płyty wydanej przez nasze stowarzyszenie. Dzisiejsza nagroda to też ogromne zaskoczenie. Jestem bardzo onieśmielona i jednocześnie się cieszę, że te inicjatywy organowe zyskały takie wyróżnienie. Jestem szczęśliwa.
Zbieramy teraz siły na drugą połowę roku, a planujemy festiwal i to nie tylko na jednym instrumencie, ale na wielu. I oczywiście zajmujemy się rozwijaniem programu „Magia piszczałek” dla przedszkolaków, dzieci szkolnych i seniorów. Tylko tym razem chcemy to zrobić trochę nowocześniej i marketingowo, dlatego wydamy kolorowanki organowe dla dzieci, komiksy dla młodzieży i broszury dla seniorów. 

EDYTA WÓJCIK

Wokalistka, instruktor wokalny i pedagog. Od kilkunastu  lat związana z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach, gdzie pracuje jako instruktor wokalny z dziećmi i młodzieżą. Związana z muzyką klasyczną i chóralistyką, pracowała ze śpiewakami w każdym wieku. Prowadziła m.in. zajęcia emisji głosu w Chórze Miasta Siedlce, chórze Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach oraz Chórze Seniora „Rafa”. Jest również założycielką Zespołu Wokalnego Sweet Angels, który powstał w 2007 roku, w wyniku poszukiwań nowych form artystycznych. Dużo uwagi poświęca pracy z młodymi wokalistami, rozwijając ich pasje w Studio Piosenki Singers, które w 2016 roku obchodziło Jubileusz XX-lecia istnienia. Jest instruktorem warsztatów wokalnych i pomysłodawczynią Konkursu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Debiut” (odbyło się już 5 edycji Konkursu), w którym uczestniczą wokaliści z całej Polski.

Czuję się naprawdę cudownie. To moja pierwsza nagroda. Pracuję w kulturze od 17 lat i nigdy nie robiłam tego dla nagród, ale oczywiście ona bardzo cieszy. Robię to bo to uwielbiam i zawodowo i prywatnie kocham kulturę. Muzyka była, jest i myślę, że będzie w każdym momencie mojego życia. Dzięki niej się wyciszam, odpoczywam, ale i szaleję. i chcę tym wszystkim zarazić młodych. Przez te lata pracy przez moje ręce przeszło bardzo wielu młodych ludzi, mają na swoim koncie wiele nagród i często zaczepiają mnie po tych latach, wspominamy i to jest cudowne. 

MECENAS SIEDLECKIEJ KULTURY

1. Złoty Mecenas Siedleckiej Kultury 2017 – Sawo–met Spółka z o.o.

2. Złoty Mecenas Siedleckiej Kultury 2017 – ARCHE S.A.

3. Złoty Mecenas Siedleckiej Kultury 2017 – FREZDROM Grzegorz Kazimierczak

4. Mecenas Siedleckiej Kultury 2017 – PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

5. Mecenas Siedleckiej Kultury 2017 – Zakład Utylizacji Odpadów Spółka z o.o.

6. Mecenas Siedleckiej Kultury 2017 – BMK Broker Ubezpieczeniowy Spółka z o.o.

fot. Bogusław Skarus / Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach

Powiadom o wpisie

7 komentarzy

 1. kanapka dodano 11 miesięcy temu

  nie smaruje się kromki starym masłem (zdjęcie)

  • kanapka dodano 11 miesięcy temu

   po zmianie zdjęcia głupio brzmi i nie ma sensu.

 2. Zorro dodano 11 miesięcy temu

  Dajcie siana, do niektórych i pod nie których się

  podpinacie, dziwię się tym niby mecenasom że wam ręce podają .amen

 3. Kiedy? dodano 11 miesięcy temu

  Kiedy zostanie zakończone wręczanie wawrzynów?

  • Jak władze się zmienią dodano 11 miesięcy temu

   Te nagrody nie będą miały żadnego sensu.
   Po co jakiś regulamin, zasady, gdy Prezydent daje nagrody swoim podwładnym jak premie.

 4. Do jednej z laureatek. dodano 11 miesięcy temu

  Do jednej z laureatek.
  Jeśli "psiapsiółka" nominowała, bo ja jej to, a ona mi to, a jej mąż dyrektor, to z mównicy nie mówi się o tym bo szlam wychodzi na wierzch, słuchacze mają odruch …………

 5. 2 zdanie do jedne z laureatek dodano 11 miesięcy temu

  I jeszcze do tej samej laureatki.
  Po co takie bzdury gadać, że kocha się tę psiapsiółkę najbardziej po mężu…Wczoraj czułam się, jakbym cofnęła się o 30 lat.Lewactwo rządzi i steruje tym miastem z drugiego fotela.

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.