SPIN

Papierosy bez akcyzy. 60 – letni siedlczanin zatrzymany

redakcja poniedziałek, 18 stycznia 2010, 16:18 Siedlce
Funkcjonariuszka przeszukuje pomieszczenie

Funkcjonariuszka przeszukuje pomieszczenie Fot. KWP Radom

Do tej pory zatrzymano siedlczanina, ale sprawa ma charakter rozwojowy. W miejscu zamieszkania drugiego ze współwłaścicieli siedleckiego mieszkania, znaleziono kolejne nielegalne paczki papierosów.

W nocy, z 16 na 17 stycznia około godz. 0.20 do dyżurnego KMP Siedlce wpłynęło zawiadomienie o pożarze drewnianego domu jednorodzinnego  położonego w centrum miasta.  Dzięki szybkiej akcji strażaków pożar został bardzo szybko opanowany.

Nadpaleniu uległy jedynie ściany działowe wewnątrz budynku przylegające bezpośrednio do przewodu kominowego. Prawdopodobną przyczyną pożaru była właśnie jego nieszczelność. W czasie trwania akcji funkcjonariusze, wspólnie ze strażakami, odkryli w niezamieszkałej części domu dwa specjalnie ukryte pomieszczenia.  Okazało się, że  zostały one przeznaczone na magazyny do przechowywania nielegalnych papierosów. W tych nielegalnych magazynach przechowywano prawie 33 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. – Jeszcze nigdy siedleccy policjanci nie odkryli tak dużego nielegalnego składowiska – słyszymy w siedleckiej komendzie od jej rzecznika prasowego, Jerzego Długosza.

Będą kolejne zatrzymania?

Nielegale papierosy

W nielegalnych magazynach przechowywano prawie 33 tys. paczek papierosów bez akcyzy Fot. KWP Radom

W związku z tym odkryciem, w policyjnym areszcie, został zatrzymany 60-letni współwłaściciel posesji. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy. W czasie kolejnego przeszukania przeprowadzonego już na terenie kraju, w miejscu zamieszkania drugiego ze współwłaścicieli odkryto 2 tys. paczek nielegalnych papierosów.

Zatrzymany siedlczanin w najbliższym czasie odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozić mu będzie m. in. bardzo wysoka grzywna. – Ze względu na dobro śledztwa nie udzielamy więcej informacji – mówi Długosz.

Źródło: KWP Radom, KMP Siedlce; opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?