SPIN

Flirt z Siedlec pojedzie do Estonii

Aneta Borkowska piątek, 2 marca 2012, 10:37 Siedlce, Wydarzenia

W siedleckim zakładzie  Stadler ruszył właśnie montaż 38 pociągów typu Flirt dla Estonii. Pierwszy z nich na torach pojawi się już we wrześniu.

Jak podaje „Rynek Kolejowy” Estonia zamówiła 18 elektrycznych i 20 spalinowo-elektrycznych pojazdów. Gotowe pociągi zostaną przewiezione na specjalnych ciężarówkach do Małaszewicz, gdzie zostaną uruchomione. Potem będą przetransportowane przez Białoruś i Łotwę do Estonii.

Najdłuższy spośród zamówionych pojazdów elektrycznych będzie mógł pomieścić 496 osób. Pojazd w ponad 70 procentach będzie miał niską podłogę i rozpędzał się maksymalnie do prędkości 160 km/h. Najdłuższy spośród spalinowych o takiej samej prędkości pomieści łącznie 425 osób. Wszystkie będą posiadały system audiowizualnej informacji pasażerskiej, klimatyzację, bezprzewodowy internet oraz toalety przystosowane do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

Pierwszy pojazd testy przejdzie we wrześniu tego roku, a przewozić pierwszych pasażerów będzie w czerwcu 2013 r. Zakład w Siedlcach produkuje aktualnie pojazdy na eksport, m. in. do Holandii, Czech oraz Włoch. Kontrakt dla Estonii jest jednym z większych, jakie do tej pory udało się pozyskać dla polskiego zakładu firmy Stadler.

źródło: Rynek Kolejowy/opr. ab

3 komentarze

  1. www dodano 9 lat temu

    No ładnie, jak wszyscy zapier…. ja jak ten przy drabinie to nawet do 2020 nie wyjedzie żaden wagon.

  2. driver dodano 9 lat temu

    Nie przyszło www do główki, że może ten gość myśli, zastanawia się, ma problem i chce to jakoś rozwiązać albo zwyczajnie usiadł na chwilę, żeby odpocząć? Co niektórzy to tylko potrafią bezmyślnie zap…ać.

  3. Anonim dodano 9 lat temu

    na działki a nie w Stadlerze siedzisz przy drabinie:))))))))))))))hehe

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?