SPIN

Jak długo obwodnicę będzie oświetlał tylko Księżyc?

Beata Głozak środa, 4 lipca 2012, 21:19 Siedlce, Wydarzenia
Tak obwodnica wyglądała zimą. Teraz zmieniła się tylko pora roku. Fot. BG

Tak obwodnica wyglądała zimą. Teraz zmieniła się tylko pora roku. Fot. BG

II etap tzw. obwodnicy wewnętrznej Siedlec, czyli odcinek od miejscowości Strzała do ul. Warszawskiej mimo że otwarty, oddany do użytku jeszcze nie jest perfekcyjny – kierowcy cały czas w nocy jeżdżą po nim w ciemnościach. Lampy uliczne w końcu się zaświecą. Nie wiadomo tylko kiedy konkretnie.  Pewne jest, że po tylu miesiącach będzie to dla wszystkich dużą niespodzianką.

 – Ze strony miasta oświetlenie jest całkowicie wykonane. Jest to podpięte, wszystkie żarówki świecą co zostało przez nas sprawdzone podczas odbioru – mówi Wojciech Cylwik z Wydziału Dróg siedleckiego magistratu. Twierdzi, że specjalnie na ten cel przywieziono generator, który zapewnił prąd. – Czekamy aż „Energetyka” (PGE Dystrybucja SA Oddział Warszawa Rejon Siedlce – przyp. red.) wykona przyłącze i podłączy nas do prądu wtedy będziemy mogli oświetlić obwodnicę – dodaje.

Jak od dłuższego czasu tak i teraz wszystko zależy od „Energetyki” przed którą wewnętrzny odbiór a oświetlenie jest już do niego zgłoszone. Jak długo obwodnicę przestanie oświetlać jedynie Księżyc? Choć to wydaje się niewiarygodne konkretna data nadal nie jest znana. Jedyny termin jaki pada w PGE i Zeltechu (wykonawca przyłączy) to „wkrótce”. Czy prawo nie nakłada na miasto obowiązku oświetlenia wybudowanej drogi? – My wykonaliśmy całość instalacji zgodnie z projektem, wszystko działa  a za dostawę prądu są odpowiedzialne inne instytucje. Trudno jest świecić czymś co nie jest zasilane – mówi Cylwik.

Całe oświetlenie tego odcinka tzw. obwodnicy wewnętrznej będzie włączone do systemu miasta i wieczorem będzie włączone w całości a po godz. 23. co druga lampa.

6 komentarzy

 1. mr dodano 9 lat temu

  Ja się zastanawiam po co w ogóle oświetlenie drogi przebiegającej przez totalne zadupie.

 2. mk dodano 9 lat temu

  Radom, Kielce i inne miasta nie oświetlają swoich obwodnic – wystarczy wybrać się do Zakopanego – na palcach jednej ręki można zliczyć miejsca (obwodnice) oświetlone.

  A na pewno, ruch tam jest większy niż na "obwodnicy".

  Czy nas na to stać?

 3. Kamil dodano 9 lat temu

  No właśnie, nie ma tam w nocy ruchu pieszych, a samochody sobie poradzą świecąc własnymi światłami. Nie jest to jakiś skomplikowany układ komunikacyjny. Będzie się paliło całą noc a my będziemy płacić.

 4. Niekryty krytyk dodano 9 lat temu

  A czy stać nas na oświetlenie katolickich obiektów sakralnych???

 5. no tak dodano 9 lat temu

  ale za latarnie ktoś kaskę przytulił. No Siedlce są "bogate", już kiedyś podjął ktoś kretyńską decyzję by na Piłsudskiego postawić lampy "osiedlowo-parkowe" z trzema "żarówami", które absolutnie nic nie dają bo ciemno jest jak……… Kierowcy dobrze wiedzą jak one dają po oczach i widoczność w czasie deszczu jest tragiczna. Ulica Pułaskiego i Sienkiewicza mają za to odpowiednie oświetlenie. Propozycja to przenieść lampy z "obwodnicy" i zamontować na Piłsudskiego.

 6. y. dodano 9 lat temu

  Rzeczywiście…teoretycznie po co latarnie na obwodnicy, gdzie nie ma ruchu pieszych itp… a nawet jeśli jest to ścieżka jest oddzielona pasem trawy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?